Jednoduché cviky podpoří správné držení těla. Nepříjemné bolesti budou minulostí

Vyvážený jídelníček, pravidelný spánkový režim a pohyb několikrát týdně jsou součástí zdravého fit stylu, ke kterému patří také správné držení těla. Při dodržování všech pravidel je tělo méně náchylnější k nemocem, ale neméně důležitý je vzhled a posílení sebevědomí. Držení těla je navýsost důležité, i při celodenním pobytu v kanceláři se doporučuje nepřekřižovat nohy při sezení a každou chvíli provést protahovací cvičení, tím se lze vyhnout popraskání žilek na dolních končetinách i bolestí krční páteře. Jaké cviky pomohou?

Mohlo by vás zajímat:  Ležení na gauči není žádný odpočinek. Mnohem lepší relaxaci přinesou oblíbené aktivity

Protažení paží a hrudníku

Mnohahodinové sezení způsobuje ochabnutí horní části těla, především zad, hrudníku a paží. Několikrát denně je vhodné se postavit, ruce procvičit kroužením z vodorovné pozice, jedna série by měla obsahovat alespoň deset kruhů.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jóga a pilates pro odstranění bolestí zad

Jak se dostat do formy po celodenním sezení na kancelářské židli? Vhodné jsou jógové cviky nebo pilates, protože pomohou rychle vrátit do formy. Ideální jsou pozice stromu, psa hlavou dolů a prkno.

Mohlo by vás zajímat:  Plank posílí svaly celého těla a podpoří rovnováhu. Cvičení každý den přinese nečekaná pozitiva

Pro zvýšení pohyblivosti

Cviky na posílení paží a zad pomohou zvýšit pohyblivost, je vhodné cvičit narovnáním zad spolu se stahováním lopatek k znovuzískání vzpřímeného držení a srovnání páteře.

Pravidelný pohyb mezi kancelářemi

Celodenní sezení neprospívá tělu ani psychice, vzniká apatie a celková únava, proto je vhodné vyřizovat záležitosti osobně, namísto telefonování přejít do kanceláře vedle nebo ob patro. To napomůže k posílení těla i zlepšení nálady.

Pozor na držení těla

Stále myslet na držení těla je důležité i při sezení na židli nebo hovoru s ostatními. Dbát se musí na rovný postoj bez předklánění. Při telefonování se doporučuje držet telefon v ruce, aby nedocházelo ke křivení páteře.

Mohlo by vás zajímat:  Teplé září láká k vytažení kola a objevení nejlepších cyklostezek v Čechách a na Moravě

Méně stresu, více sportu

Držení těla nepomáhá ani stres nebo nedostatek spánku, při jejich minimalizaci dojde ke zlepšení postoje. Stres odbourají také fyzické aktivity, které zlepší kondici i samotný vzhled.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/posture-exercises