Jaké krize můžete očekávat ve vztahu?

I ty páry, které se zdají být na první pohled dokonalé, může trápit nějaký problém, který ale nedávají najevo. Příčinou může být hned několik věcí, finanční situace, která se zhoršila, nemoc nebo i vzhled společných dětí. Většinou se takové krize nejeví jako vážné, začínají nenápadně. Postupně se ale konflikt může změnit ve velkou krizi, která může končit rozchodem.

Muži jsou v nespokojených vztazích mnohem déle než ženy

Jak se ukázalo, muži, kteří jsou ve vztahu, který nemá budoucnost, mohou vydržet mnohem déle než ženy. Jaké krize mohou páry postihnout? Říká že, že první vystřízlivění přijde po jednom až třech letech, kdy přijde konec zamilovanosti a konečně přijde láska se vším všudy. Sundáte si růžové brýle a budete svého partnera vidět opravdu takového, jaký je. S tím se některé ženy nemohou srovnat.

Už po prvním roce vztahu mohou nastat první komplikace. Všechno je na začátku krásné, růžové, svého drahého nebo drahou milujeme. Je to dané hormony, které udržují vaši zamilovanost a jste pořád v euforii, jako na začátku. Tělo má dostatek adrenalinu. I když tak máte doma ženu, která není příliš chytrá nebo vás neustále kontroluje, v prvním roce to možná ani neuvidíte. Po roce vztahu ale produkce hormonů prudce klesá, a proto přijde tvrdé vystřízlivění.

Mohlo by vás zajímat:  Těchto 7 rysů prozradí, že jste toxický člověk, se kterým nikdo nechce nic mít

Krizový sedmý rok a potřeba něco změnit

Po třetím roce vztahu nastane podle mnohých stereotyp, který se mnozí ani nesnaží změnit. Období zamilovanosti je přírodou nastavené tak, aby žena stihla počít dítě, porodit ho, a dokonce přestat kojit. Kritický je třetí rok právě i z tohoto pohledu. Tříletá krize je mnohem těžší překonat než tu sedmiletou, která je všemi haněná mnohem více. Lidem, kteří jsou ve vztahu více jak tři roky, může vadit přibírání na váze partnera, jeho chrápání nebo neschopnost ukliditi si po sobě ručník.

Sedmý rok je ve vztahu také velmi důležitý. Pokud vydržíte s partnerem, možná nastane čas na nějakou změnu. Sedmý rok bývá kritický zejména proto, že se nikam vztah neposouvá. Partneři spolu zůstávají, ale pojí je například pouze děti. Dokážou se bavit pouze o nich, ale už nenajdou společné slovo ohledně jiných témat.

Zdroj: https://www.psychologytoday.com/us/blog/rediscovering-love/202003/relationship-crises