Ne každý vztah vydrží věčně. Tyto znaky prozradí, že je načase posunout se dál

Vztahy jsou krásná věc, pokud vše funguje, jak má. Důvěra, oddanost, opora a přítel v jednom. Jenomže co když se všechno změní? Problém může nastat de facto kdykoliv, jednoduše i po pár týdnech. Jestliže nastanou některé z problémů, které se dočtete v článku, je potřeba být na pozoru a problém buď vyřešit, nebo raději odejít než se trápit.

Jak už to bývá, komunikace a hlavně ta dobrá je základem pro zdravý a úspěšný vztah. V případě krizových situací je komunikace základem pro řešení či vyřešení problému. Co když ale komunikace vázne nebo je ve vztahu dusná atmosféra? Tato a mnoho dalších příčin může za uvadání, až ztroskotání dnešních vztahů. V článku se dočtete pár znaků, které napoví, že je něco špatně.

Mohlo by vás zajímat:  Lháře odhalí řeč těla a typické fráze

Menší komunikace, která se mění až v trapné ticho

Když jsou spolu dva lidé, většinou spolu komunikují. Ano, čas od času je ticho k užitku. Pokud ale bývá častěji a déle, než je zdravé, tak už je něco špatně. Položte si otázku: je to ticho trapné, nebo přirozené?

Jsou dvě varianty vztahu, jejich tendence buďto stoupá, nebo klesá. Po určité době poznávání a intimního vztahu časem opadají „růžové brýle“ a začnete vnímat i stinné stránky partnera. Co když máte pocit, že na sebe máte stále méně času a že u protějšku nepatříte k nejvyšším bodům zájmu? Rozhodně je čas promluvit si o svých pocitech a emocích.

Mohlo by vás zajímat:  Co se děje při podání ruky, když stisk není pevný?
Zdroj obrázku: Freepik

Neporozumění

Zde můžeme vyvrátit, že by mělo platit pravidlo, kdy oba dva mají stejné zájmy a koníčky. Ano, někdy to tak je, ale není to pravidlem. Jestli mají odlišné zájmy a koníčky, měli by se navzájem respektovat. Bohužel existují i takové vztahy, kdy se jeden utrhne pro druhého a dělá, co partner chce, ale naopak jeho nápady či hobby jsou zesměšňovány. To vše vede k toxickému vztahu. Stejně tak se ocitnete v nezdravém vztahu, když vás druhá polovička viní za všechny chyby. Proč? Protože v neustálé kritice nemůže vzniknout kvalitní vztah.

Mohlo by vás zajímat:  Každý může být dobrým rodičem. Nebojte se dítěti naslouchat a podporovat jeho sny

Jak už bylo výše napsáno, lidé s diametrálně odlišnými vzorci zábavy jen těžko vytvoří vztah. Stěží se bude bavit člověk na diskotéce, kterou nemá v lásce, a raději chodí do lesa a naopak. Začátky mohou být divoké, ale postupem času vztah ochabuje.

Zdroj: https://www.relationshipsnsw.org.au/signs-that-your-relationship-is-over/