Jak zlepšit kreativní myšlení? Jednoduché triky

Kreativita je dnes velmi žádanou dovedností, zejména na trhu práce. Proč? Kreativní myšlení vám umožňuje nejen vytvářet krásné a hodnotné věci, ale také dovedně řešit složité problémy. Někdy ovšem kreativní myšlení nepřichází vůbec snadno. O mnoha z nás je známo, že se cítíme jako málo kreativní jedinci. Jak tomu zabránit? Cvičením a stimulací kreativního myšlení. Možná si to nemyslíte, ale i kreativitu lze cvičit. Mezi osvědčené metody patří:

  • poslech hudby,
  • ruční psaní (deníky),
  • pravidelná chůze,
  • učení se novým věcem.
Mohlo by vás zajímat:  Namísto ranní kávy vsaďte na zelený čaj. Stačí trochu přilepšit a kila budou mizet

Poslech příjemné hudby a psaní rukou

Prvním způsobem je pravidelný poslech hudby. Vědecký výzkum potvrzuje, že hudba stimuluje část mozku zodpovědnou za kreativitu a emoce. Klasická hudba má nejlepší vliv na práci mozku. Zlepšuje nejen kreativní myšlení, ale také koncentraci a další důležité kognitivní funkce mozku. Klasická hudba nebo jazz jsou ideální volbou.

Psaní rukou má podle všeho také pozitivní vliv na práci mozku. V době počítačů to bohužel provádíme čím dál méně. Pokud se chcete nějakým způsobem donutit psát ručně a zároveň se uvolnit, můžete zkusit klasické psaní do deníku. Vaše šedé buňky budou fungovat mnohem lépe a hlava získá mnoho nových nápadů.

Mohlo by vás zajímat:  Poloha ve spánku prozradí mnohé o naší povaze. Extroverti obejmou polštář, samotáři spí na zádech

Pravidelná chůze a nové znalosti i dovednosti

Čerstvý vzduch má pozitivní vliv na kreativní myšlení. Proto byste měli pravidelně chodit, běhat nebo provozovat jiné outdoorové sporty. Dokonce i jógu můžete klidně provozovat venku místo svého obývacího pokoje. Stačí si dát podložku na balkon. Pravidelné cvičení navíc zlepšuje paměť a koncentraci, takže vám pomůže po všech stránkách.

Věda stimuluje mozkové buňky k práci, zlepšuje intelektuální výkon a zvyšuje kreativitu. Proto stojí za to neustále se učit nové věci, poznávat svět a stanovovat si nové cíle. Náš mozek vyžaduje neustálé cvičení, aby fungoval dobře. Koneckonců jde o velký sval, který musíte posilovat stejně jako jiné svaly na těle.

Mohlo by vás zajímat:  Odborníci varují před skrytou hrozbou závislosti na nikotinu. Deprese a schizofrenie mohou propuknout kdykoli