5 způsobů, jak můžete ušetřit svůj čas během cestování

Kdo by neměl rád cestování a dovolenou? Avšak přípravy na cestu mohou být pořádně stresující, a hlavně časově náročné. Pokud také rádi cestujete, určitě berete v úvahu nejen to, jak dlouho potrvá samotná cesta, ale i přípravy na ni. Abyste tento čas minimalizovali a využili svůj drahocenný čas co nejkvalitněji, sestavili jsme seznam pěti jednoduchých triků, které se vyplatí vyzkoušet.

1.     Srovnávače letů

Místo hledání správného letu na několika webových stránkách, použijte příslušné online nástroje, které vám zobrazí seznam všech letů k vámi zvolenému datu a destinaci. Ušetříte čas a srovnání letů bude spolehlivější. Potom už je jen na vás, jestli si pak pořídíte letenku na těchto stránkách nebo přímo na stránkách vámi vybraného dopravce (tuto možnost doporučujeme, protože mnohdy to bývá o pár korun levnější).

Mohlo by vás zajímat:  Cestování autobusem během noci je riskantní z několika důvodů

2.     Označte si zavazadlo

Určitě to znáte, přiletíte do své vysněné destinace a celí nedočkaví běžíte pro svůj kufr, abyste se co nejdříve dostali do hotelu. Ale dlouhé čekání na zavazadla může být opravdu vyčerpávající. Když už se konečně spustí výdej zavazadel, marně v množství černých, stejně vypadajících kufrech hledáte ten svůj. Tady je rada jednoduchá: buď si pořiďte neobvyklou barvu zavazadla nebo si ho označte nějakým malým prvkem. Postačí barevná stuha nebo nálepka. Zkrátka něco, podle čeho už na dálku poznáte, že kufr je váš.

Mohlo by vás zajímat:  Cestování vlakem je oblíbené, přesto ho provází řada nepříjemností

3.     Cestujte v době spánku

Tato rada se hodí především pro cestující s malými dětmi. Dlouhé cesty děti obvykle nebaví, nudí se, kňourají. Proto vždy cestujte s dětmi v době spánku. Oblečte si je do pyžama, nakrmte a nechte je celou dobu spát. Zvlášť pokud cestujete autem, ušetříte čas, který byste jinak trávili častými zastávkami, návštěvami toalet, krmením apod.

4.     Online odbavení

Mnoho leteckých společností nabízí online odbavení (check-in). Určitě toho využijte, protože je to většinou i levnější než odbavení na letišti u přepážky. Při online odbavení si také můžete vybrat místo, kde budete sedět (u nízkonákladových letů je to bohužel často za poplatek). Pokud cestujete jen s příručním zavazadlem, vyhnete se díky online odbavení dlouhým frontám a ušetřený čas můžete věnovat důležitějším záležitostem.

Mohlo by vás zajímat:  Podzim láká k aktivní dovolené na nezapomenutelných místech

5.     Příruční zavazadlo

Jak bylo řečeno v předešlém bodu, pokud budete cestovat letadlem jen s příručním zavazadlem, vyhnete se dlouhým, nepříjemným frontám při odbavení. Stejně tak ušetříte mnoho času při příletu do své cílové destinace, protože nebudete ztrácet čas hledáním svého zavazadla.