Zaměřeno na cestování: 5 snadných triků, které vám zjednoduší balení kufru

Také už se těšíte na dovolenou? Ale když si uvědomíte, že si budete muset zabalit kufr, zmocňuje se vás panika. Pro mnohé z nás je totiž právě balení zavazadla tou nejhorší částí dovolené. Jsme nervózní z toho, abychom něco nezapomněli, snažíme se do kufru natěsnat co nejvíce věcí a nakonec zjistíme, že naše zavazadlo neodpovídá povoleným rozměrům našeho dopravce! Nebojte, s tím už je konec. Přečtěte si náš seznam s 5 tipy, jak si balení usnadnit.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy pro bezpečnou cestu autem k moři

1.     Vytvořte si seznam

Proces balení zavazadla začněte několik dní nebo dokonce týdnů před odjezdem či odletem. To vám dá dostatek času na promyšlení a sestavení kompletního seznamu a zakoupení položek, které byste na dovolené mohli potřebovat. Zabalené položky si nezapomeňte na seznamu odškrtnout. Tak budete mít lepší přehled a nezapomenete nic důležitého.

2.     Neskládat, rolovat

Máte plný kufr a už se do něj nic nevejde? Místo klasického skládání oblečení do komínků ho srolujte do válečků. Pevně srolované oblečení zabírá mnohem méně místa, nebude se během cesty zbytečně muchlat, a navíc tak balení zabere i méně času.

Mohlo by vás zajímat:  Tohle v letadle nikdy nezkoušejte, pokud nechcete naštvat posádku i ostatní cestující

3.     Uzavíratelné sáčky

Věci, především kosmetika a drogerie, které by se mohly vysypat, vytéct nebo vylít, umístěte do plastových, uzavíratelných sáčků. Vyhnete se tak nechtěnému zašpinění obsahu svého zavazadla.

4.     Boty a opasky

Boty mohou ve vašem zavazadle zabírat hodně místa, proto je efektivně využijte. Vložte do nich drobné předměty jako jsou nabíječky, malá kosmetika nebo šperky a doplňky. Smotaný pásek bude zase užitečný např. k zajištění límečku u košile.

5.     Miniatury

Pokud vaše cesta bude trvat jen několik dní, proč s sebou vozit celou láhev šamponu, sprchového gelu, kondicionéru a další kosmetiky? Ušetřete si místo v zavazadle, a koneckonců i jeho váhu. Místo velkého balení svého oblíbeného produktu si pořiďte jeho miniaturu. Jestli ji nenajdete, kupte si prázdné lahvičky, do kterých kosmetiku a drogerii můžete přelít.