Vavřínová mast je zázrak na bolavé klouby i poškozenou pokožku. Během zimy ji ocení každý

Bobkový list je oblíbeným kořením, které nesmí chybět ve vývarech, v omáčkách nebo při pečení masa. Bobkový list je lidový název pro rostlinu známou jako vavřín vznešený. A právě vavřín je známější v lidovém léčitelství, s jeho pomocí se léčily neduhy už ve starověku, kdy byl první pomocí při bolestech žaludku i lékem při nachlazení. Vavřínovou mast by měli mít po ruce též lidé trpící bolestmi kloubů nebo ti, kteří mají potíže s aknózní pletí. Na jaké další neduhy se hodí a jak se mast používá?

Vavřínová mast jako všelék

Akné a kožní problémy, jako je vysušená pokožka mrazem, to jsou zásadní důvody, proč mít vavřínovou mast vždy v zásobě. Doma vyrobená mast z bobkových listů ale nepomáhá jen při pupíncích a prasklinkách, je výtečným prostředkem pro zmírnění kožních zánětů nebo menších otoků a boulí. Navíc funguje i preventivně a pomáhá předcházet opětovnému popraskání a podráždění. Mast se používá nejen při problémech s pokožkou, ale též při bolestech kloubů a svalů. Doporučuje se revmatikům pro snížení napětí a bolesti, protože má analgetické vlastnosti. Pro přípravu masti se nejprve musí připravit vavřínový olej. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat:  Místo drahých krémů je lepší napatlat na sebe hořčici. Změnu pocítíte ihned
Zdroj obrázku: Freepik

Příprava vavřínového oleje

Vavřínový olej si snadno může každý připravit v domácím prostředí, postačuje natrhat 30 gramů čerstvých listů vavřínu nebo použít stejné množství sušených. Listy se vloží do sklenice a zalijí 250 mililitry olivového oleje. Sklenice se pevně uzavře víčkem a uskladní do temna na dva týdny. Každý den se musí nádoba protřepat. Po uplynutí dvou týdnů je vavřínový olej připravený k použití při potížích s dýcháním, kdy se přidává do horké vody k inhalaci, nebo se jím masírují bolavá či oteklá místa nebo břicho při nepříjemné menstruaci. Rovněž se z něj může vyrobit zmiňovaná zázračná mast.

Jak vyrobit vavřínovou mast

Co je na přípravu vavřínové masti potřeba? Připravte si:

  • 1 lžíci bambuckého másla,
  • 1 lžíci vavřínového oleje,
  • 5 až 8 kapek hřebíčkového oleje.

Mast se připravuje ve vodní lázni, přičemž se ingredience nechají prohřát a dobře promíchají, následně se rozpuštěná mast přelije do nádobky a nechá zchladnout, poté se může používat dle potřeby při revmatu, artritidě nebo bolestech kloubů. Aplikuje se na drobné ranky, škrábance nebo při akné přímo na pokožku. Před použitím otestujte vavřínovou mast na pokožce, zda nedochází k alergické reakci nebo zarudnutí.

Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/benefits-of-bay-leaf-for-skin-hair-and-health/