Jak snadno odstraníte chloupky v nose? Poradíme vám domácí triky

Chloupky, které rostou v nose, nejsou žádná novinka. Mají v něm totiž důležitou roli. Jestli jsou ale chloupky tmavé nebo husté, mohou vypadat nevzhledně a proto je potřeba je malinko upravit. Jak ale chloupky z nosu odstranit? Pinzetou to bolí jako čert.

Víte, proč máme chloupky v nose?

Chloupky společně se sliznicí fungují jako filtr pro vzduch, který vdechujeme. Díky nim nemáme v těle bakterie, viry ani plísně. Nosní chloupky zadržují také prach a jiné nečistoty, které by se jinak dostaly do nosu. Jestli se jich zbavíte, můžete přijít o důležitou součást vašeho těla. Chloupky by si měli nechat lidé, kteří trpí na chronické choroby nebo záněty dutin.

Proč chloupky nevytrhávat pinzetou? Chloupky v nose mají svou funkci a není dobré je vytrhávat pinzetou ani voskem. Mohou vzniknout otevřené ranky, do kterých se snadno dostanou viry a bakterie. Jestli stejně potřebujete chloupky odstranit, můžete si pomoci domácími metodami, kterou sice nebudou bezbolestné, ale rozhodně poslouží. Jednou z nich je použití ostrých nůžek nebo zastřihovače.

Chloupky zkracujte jen do úrovně nosu

Do nosní přepážky nikdy nedávejte nic ostrého! Místo odstraňování chloupků můžete vyzkoušet jejich zesvětlení. Pokud se vám podaří, nikdo nic nepozná a nebudete trpět bolestí při jejich vytrhávání. Stanou se méně viditelnými a také to nenaruší estetiku vašeho obličeje. V obchodech zakoupíte speciální krémy nebo gely.

Jestli se přece jen rozhodnete chloupky odstranit, učiňte tak co nejšetrnějším způsobem. Tím je elektrolýza. Najdete ji v kvalitních kosmetických salonech a znamená to, že se kovová sonda zavede do nosu, kde vyšle do vlasové cibulky v nose elektrické impulsy a tím pádem je jednoduše zničí. Záleží jen na vás, jakou variantu si vyberete. Nezapomínejte ale na to, že je to zásah do vašeho těla a zničíte si tak ochranu vašeho nosu.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/nose-hair-removal