Zbavit se televize může být nejlepší rozhodnutí vašeho života. Ušetřený čas jde investovat mnohem lépe

Téměř každá domácnost je vybavena televizí, někde jich je i více. Jenomže položme si otázku, dokážeme si představit život bez ní? Někteří mohou považovat domácnosti bez televize za chudé, ale nemusí tomu tak být. Před rokem 1923, což je téměř sto let od prvních televizorů, jsme se bez nich dokázali obejít, tak proč by to nešlo i teď? Pojďme se podívat na výhody absence televizoru v domácnosti.

Menší vystavení reklamám

Iritují vás reklamy, které v komerčních televizních programech jsou co chvíli, zejména v nočních časech, kdy se těšíte na dlouho očekávaný film nebo sledujete televizní show? Vše je účelně naprogramované, abyste podvědomě zachytili co nejvíce z těchto reklam. Ať už chytlavou melodií a textem, nebo po vizuální stránce, zkrátka ať už chcete, nebo ne, určitá část reklam vám v hlavě zůstane. Jediná výhoda reklam je, že si můžete udělat pauzu v podobě odskočení na toaletu nebo do kuchyně něco uklidit nebo nachystat.

Mohlo by vás zajímat:  Namísto ranní kávy vsaďte na zelený čaj. Stačí trochu přilepšit a kila budou mizet
Zdroj obrázku: Freepik

Lepší vnímání reality

Nic lepšího než reálná interakce s lidmi či tvory neexistuje. Můžete sledovat televizi, volat s někým přes telefon či online nebo vyzkoušet 3D realitu přes herní konzoli, ale opravdový kontakt nenahradí. Ušetřený čas bez sledování TV můžete využít ke kontaktuostatními nebo přírodou.

Položte si otázku, co je lepší? Sledovat fotbalový zápas v televizi, nebo se sám účastnit fotbalového zápasu s přáteli? Samozřejmě druhá varianta. Nemusíte být profesionální hráč, ale zážitek vám dodá daleko větší než naopak. Totéž platí i o návštěvě daného zápasu. Určitě máte větší požitek ze hry, když jste součástí atmosféry na stadionu, než když ji sdílíte z domova.

Mohlo by vás zajímat:  5 důvodů, proč vypnout facebook a vyrazit ven: detox od sociálních sítí prospěje nejen psychice

Co dál získáme?

Než přejdeme k dalším benefitům, nevybízíme vás vyhodit nebo nevlastnit televizi, ale omezit její používání. Ano, můžete získat vzdělání, zabavit se, ale je důležité ji využívat opravdu v rozumné míře, protože promarněný čas sledováním bez účelu byste tak mohli investovat do užitečnějších aktivit:

  • čtení knih,
  • zlepšení produktivity práce,
  • interakce s přáteli, rodinou, hraní společenských her,
  • sportovní aktivity, pobyt v přírodě.
Zdroj: https://everydaypower.com/benefits-of-not-watching-tv/