Hudba přináší samá pozitiva. Odplaví stres, zažene chmury, a dokonce předejde zákeřným nemocem
Hudba je balzám pro duši. Své o tom řekly slavné osobnosti. Od Charlese Darwina, Alberta Einsteina až po Jimiho Hendrixe. Zatímco jeden by v příštím životě chtěl pravidelně poslouchat hudbu a číst poezii, druhý by v případě změny povolání byl hudebníkem a pro Jimmiho Hendrixe znamenala hudba náboženství. Výzkumy zjistily, že poslech hudby má benefity:
- snižuje stres a depresi,
- zvyšuje produkci dopaminu,
- zlepšuje spánek.
Pokud máte špatnou náladu, tak právě vám může pomoci poslech hudby, a to i při řízení auta. Výzkum zjistil, že poslech oblíbené hudby spustí tvorbu dopaminu, který má pozitivní vliv a dělá nás šťastnějšími. Dále také snižuje hladinu kortizolu, a tím jsme méně náchylnějšími k nemocem. Jestli trpíte poruchou spánku, zkuste klasickou hudbu, ta by vám mohla pomoci.

Lepší výkon
Obecně platí, že lépe se běhá nebo posiluje, pokud člověk poslouchá oblíbenou nebo motivační hudbu. Toto tvrzení nemusí platit pouze u fyzických aktivit, ale také, pokud se učíte nebo čtete knihu. S výběrem vhodné hudby můžete dosáhnout lepších výsledků, co se týče učení a paměti.
Poslechem hudby můžete vylepšit své verbální dovednosti, a to nejen vy, ale především malé děti ve věku 4–6 let. Děti v 6 letech, které začaly hrát na hudební nástroj nebo zpívaly, vykazovaly vyšší známky IQ.
Blahodárné účinky
Už jednou bylo zmíněno, že poslechem hudby snižujete hladinu stresu, a tím i riziko nemoci. V situaci, kdy trpíte bolestí, vám poslech hudby pomůže snížit tento nepříjemný pocit. Před operací, zákrokem a po něm může hudba snížit negativní myšlenky a účinky.
V pokročilém věku narůstá riziko vzniku demence či Alzheimerovy choroby. Tyto problémy lze eliminovat hudbou. Celkově udržuje mozek a duši člověka ve stáří zdravé. U pacientů s mozkovou mrtvicí bylo zjištěno, že obnova kognitivních funkcí byla výrazně vyšší než u pacientů, kteří neposlouchali nic.
Zdroj: https://www.healthline.com/health/benefits-of-music