Drahé prací prášky můžou být jen vyhozením peněz. Lepší metoda praní vyjde na pár korun

V dnešní době si už málokdo umí představit, že by doma neměl automatickou pračku, která nám usnadňuje práci každý den. Většinou už ani nepřemýšlíme nad tím, jak dříve praly naše babičky a prababičky. Na internetu najdeme mnoho způsobů, jak dostat nečistoty z prádla, ale ne každý přináší očekávané výsledky. Naše babičky znaly zaručenou metodu, která pomůže zbavit se jakýchkoli nečistot z prádla.

Převratná metoda praní prádla

Nové oblečení poznáme na první pohled, barvy jsou výrazné a oblečení drží svůj tvar. Po krátké době nošení se oblečení zpotí a zašpiní. Instinktivně oblečení dáme do pračky a zvolíme vybraný program. O více se nestaráme a spoléháme na pračku, že nám oblečení správně vypere. Existuje způsob, který může zlepšit účinnost praní a zbavit oděvy nečistot, které nejsou viditelné pouhým okem. Není to nic složitého. Už naše babičky i prababičky namáčely prádlo předtím, než ho daly prát. A věděly proč. Dnes už prádlo nenamáčíme, protože spoléháme na to, že to udělá pračka místo nás.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč se vyplatí prádlo před praním namáčet?

Namáčení prádla, ručníků, ubrusů a ostatních látek, které potřebujeme vyprat, pomůže je snadnějšímu rozpuštění nečistot. Ve vláknech se totiž usazují nečistoty a zbytky kosmetiky, kterou používáme. Tato metoda je nejvíce účinná především na pracovní oděvy a lůžkoviny.

Mohlo by vás zajímat:  Jakými způsoby můžete využít kaštany? Zkuste ty praktické

Způsoby, jak správně namáčet prádlo

Jsou dva způsoby, jak prádlo namáčet. Prvním způsobem je napustit do vany teplou vodu a prádlo do ní na několik hodin vložit. Po krátké době můžeme vidět, jak se mění barva vody. Po několika hodinách vodu vypustíme a prádlo vložíme do pračky, na které zapneme program, jak jsme zvyklí.

Na druhý způsob budeme potřebovat:

  • 1 odměrku boraxu,
  • 1 odměrku jedlé sody,
  • 2 odměrky pracího prostředku.

Napustíme vanu s horkou vodou a přidáme všechny prostředky dle uvedeného poměru. Vše důkladně promícháme a vložíme do vody všechny věci, které chceme vyprat, například oblečení, ubrusy, ručníky a podobně. Prádlo necháme ve vodě zhruba čtyři hodiny. Je nutné každou hodinu prádlo promíchat. Po uplynutí čtyř hodin prádlo dáme do pračky a zapneme program s mácháním.

Zdroj: http://blog.watertech.com/laundry-tips-for-cleaner-clothes-and-lower-costs/