Dopřejte své mysli zklidnění a relax. Způsob je jednoduchý a výsledky se dostaví ihned

Čas od času si každý potřebuje vyčistit hlavu. Vyzkoušejte některý z našich tipů, které vám pomůžou se uvolnit, zklidnit mysl a dobít baterky pro další náročné dny plné povinností a stresu.

Dodejte mozku patřičné palivo

Pokud chcete optimalizovat funkce mozku, pak musíte hodně pít, jíst a spát. Můžete k tomu ale přidat i něco navíc, třeba kognitivní doplňky. Tyto nápoje se prodávají nejčastěji v balíčcích a na každý den nabízí jinou příchuť, která má posílit mysl a vyčistit hlavu.

Pusťte se do činností, které vám pomohou vyčistit hlavu

Podle několika provedených výzkumů postačí k vyčištění hlavy dělat některé z činností, u kterých dáte možnost svým myšlenkám se toulat. Mezi takovéto činnosti se řadí procházky, vaření, hraní her, kreslení nebo například práce na zahradě. Díky těmto činnostem si můžeme na chvíli odpočinout od stresu a chvilku na nic nemyslet.

Mohlo by vás zajímat:  Až 40 procent populace sexuálně nežije. Odborníci mluví o nové civilizační chorobě
Zdroj obrázku: Freepik

Dopřejte svému tělu více vody

Určitě víte, že tělo je tvořeno z většiny vodou, a to je také důvod, proč bychom měli vodu pít. Je to takový motor, který nás pohání. Vždyť jen v kůži máme 60 procent vody, svaly tvoří voda z osmdesáti procent a mozek se skládá z vody ze tří čtvrtin svého objemu. Z toho jednoduše vyplývá to, že pokud je tělo dostatečně hydratováno, produkuje více hormonů, jako jsou dopamin a serotonin, které nám dokážou zlepšit náladu.

Mohlo by vás zajímat:  Neustálý hlad nemusí zkrotit ani čtyřchodové menu. Kvalita vždy vyhraje nad kvantitou

Pohybujte se a cvičte

Je jasně prokázáno, že cvičení uvolňuje negativní energii a dokáže setřást stres. Zkuste si proto pár dní v týdnu vyhradit na protáhnutí svého těla a pokuste se z toho udělat rutinu. Čím déle budete cvičení opakovat, tím větší pocit naplnění získáte. Takové cvičení třikrát týdně po dobu třiceti minut totiž dokáže s myslí zázraky.

Díky těmto tipům byste měli být schopni si vyčistit hlavu a vrátit se mentálně na správnou cestu. Čas od času prostě mozek potřebuje vypnout a zrelaxovat, proto tuto potřebu neignorujte a pokuste se uvolnit dříve, než bude pozdě.

Zdroj: https://www.fepblue.org/news/2021/05/05/07/00/How-To-Deep-Clean-Your-Mind