Domácí lék na kocovinu má každý doma. Během chvíle budeme znovu fungovat

Všichni to známe, malátnost, nedostatek koncentrace a velká chuť k jídlu. Může k tomu patřit i zvýšený krevní tlak nebo pocení a podrážděnost. Toto zažíváme další den jako důsledek pití alkoholu. Jak nejlépe bojovat s kocovinou? Naučíme vás pár triků, jak předejít kocovině nebo se jí zbavit.

Domácí způsoby, jak se zbavit kocoviny

Hydratace těla po kocovině je nejdůležitější. Nemůžete zapomenout na dostatek tekutin. Ráno máme ohromnou žízeň, ale je dobré sáhnout po vodě i během noci. Doplňování chybějících tekutin umožní vyhnout se bolesti hlavy další den. Existují různé chemické produkty, jak se zbavit kocoviny, ale dá se to i přírodními produkty, co máme všichni doma.

Mohlo by vás zajímat:  Zásoba sušených hub může snadno přijít nazmar. Před vlhkem i moly je ochrání oblíbené koření

Kocovina je spojena s bušením srdce a zrychlenou srdeční frekvencí. Považuje se za důsledek nedostatku draslíku. Draslík lze doplnit rajčatovou šťávou, banány, kiwi nebo špenátem. Kromě toho můžeme použít i bylinky, které máme doma, jako je máta, zázvor, heřmánek. Tyto bylinky fungují proti nevolnosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí recepty pro boj s kocovinou

Následky spojené s alkoholem jsou velmi nepříjemné a existuje několik způsobů, jak s ní bojovat. Například šťávou z řepy. Má čisticí účinek a pomáhá celému tělu zbavit se jakýchkoli toxinů. Citrusy s vitamínem C urychlují rozklad alkoholu. Také stojí za to sáhnout po ovocných šťávách, díky kterým tělo dostane dávku fruktózy.

Mohlo by vás zajímat:  Krásné túje mohou růst na každém pozemku. Tajemstvím je hnojivo, které běžně končí v odpadu

Mnoho lidí doporučuje jíst vejce k snídani, zmírňují příznaky kocoviny a urychlují odstraňování toxinů z těla. Všichni dobře známe vývar na kocovinu, doporučuje se proto, že působí na podrážděný trávicí systém. Na rozdíl od toho byste se měli vyhnout kávě. Káva je silné diuretikem, které přispívá k vylučování elektrolytů.

Zdroj: https://www.insider.com/guides/health/treatments/hangover-cure