Chřipka dokáže i zabít. Některé příznaky jsou nenápadné, na tyto je třeba dávat pozor

Chřipka už je dnes onemocnění, o kterém se moc nemluví. Můžeme na něj ale zemřít, a proto lékaři nabádají k očkování. Mladí lidé jsou dnes oslabení nejen stylem života, ale také nesprávnou stravou. Je proto vhodné znát první příznaky chřipky, které se vás mohou držet i několik týdnů, aniž byste poznali, že se jedná právě o toto onemocnění. Jak poznáte, že na vás leze chřipka?

Horečka, rýma a kašel nejsou jediné příznaky

Příznaky chřipky mohou být skutečně různé, budou se lišit člověk od člověka. Zaměříme se na ty, které nejsou tolik obvyklé. Mezi takové patří například svalové bolesti. Budete velmi unavení, ale také bude pro vás velký problém vzít do ruky plnou skleničku. Může se objevit velká zimnice, kterou si nemusíte spojit s chřipkou. Kromě toho se objeví horečky nebo kašel, ale ten nemusí trvat dlouho.

Mohlo by vás zajímat:  Řezání nebo vypalování bradavic není jediný způsob odstranění. Ty šetrné zvládne každý chlap doma

Dejte si tedy pozor, musíte pravidelně doplňovat tekutiny. Jedině tak zamezíte zimnici a také dalším příznakům, aby se ještě rozšířily. Při bolestech svalů pomohou také teplé obklady na místa bolesti. Vyplatí se v nejhorších případech také použít léky z lékárny, které zmírní bolesti, a můžete se tak zbavit také horečky.

Zdroj obrázku: Freepik

Při chřipce budete citliví na světlo

Možná jste si toho nikdy nevšimli, ale pokud máte chřipku, budete velmi citliví na světlo. Pacienti by se tak měli léčit v přítmí se zataženými žaluziemi. Oční příznaky, jako je slzení nebo bolesti při pohybu očí, jsou také časté právě u chřipky. Chřipku ale může značit také nevolnost, nebo dokonce zvracení. Nejsou to obvyklé příznaky.

Mohlo by vás zajímat:  Umělá inteligence dokáže diagnostikovat duševní poruchu i riziko předčasné smrti. Stačí jí analýza hlasu a obličeje

U dětí se tento jev objevuje mnohem častěji než u dospělých. Není to ale jediný příznak, proto je nutné sledovat celou situaci. Zvracení je často spojené s horečkou nebo kašlem. Pokud ale je zvracení jediným příznakem, může se jednat například o otravu jídlem. I v tomto případě je nutná hydratace.

Zdroj: https://www.cdc.gov/flu/symptoms/symptoms.htm