Cholesterol je strašák dnešní doby. Jeho hladinu sníží přirozeně zázračný nápoj z jediné ingredience

Vysoký cholesterol je velkým nepřítelem dnešní doby. Číhá na nás různými nástrahami. S výskytem vysokého cholesterolu si spojujeme aterosklerózu, onemocnění koronárních tepen a periferních tepen, a dokonce i mozkovou mrtvici. Čím vyšší je cholesterol, tím více riziko úmrtí na kardiovaskulární onemocnění stoupá. Jak snížit cholesterol a jak se účinně proti němu bránit?

Jestliže máte obavy, podstupte vyšetření krve, které určí koncentraci cholesterolu a jeho frakci. Ukázané hodnoty, které jsou v normě, by měly být:

  • celkový cholesterol – pod 200 mg/dl,
  • hladina LDL cholesterolu – pod 100 mg/dl,
  • HDL cholesterol – více než 35 mg/dl u mužů, více než 40 mg/dl u žen,
  • koncentrace triglyceridů – pod 150 mg/dl.
Mohlo by vás zajímat:  Jak se smířit s prací na směny? Poradíme, jak se nezbláznit

Pokud vykazují testy vyšší hodnoty než zde stanovené, a to o více než 20 %, je potřeba nasadit léčbu a změnit životní styl.

Vysoký cholesterol

Zpočátku nedává o sobě příliš vědět, ale pokud se rozvine v aterosklerózu, tak se začne projevovat. Žluté ztluštění kolem očních víček a flexe loktů, tvorba uzlů ve šlachách, potíže se soustředěním a pamětí, křeče v lýtkách a natažená, lesklá kůže na chodidlech, rychlá únava, bolest nohou, bolest na hrudi a onemocnění koronárních tepen, to vše jsou příznaky.

Mohlo by vás zajímat:  Cukrovka se dokáže v těle dlouho skrývat. Nebezpečné onemocnění pozná překvapivě zubař
Zdroj obrázku: Freepik

Důležitá je strava a ta špatná ovlivňuje hladinu cholesterolu, sem patří hlavně tučné živočišné produkty (uzeniny, masa, tučné mléčné výrobky), fast foody, hotová jídla, smažená a sušenky. Pro snížení hladiny cholesterolu se vyplatí sáhnout po čerstvém ovoci a zelenině. Po změně jídelníčku je vhodné zapracovat i na dostatku fyzické aktivity, protože sport je cesta ke zdravějšímu já a nižšímu cholesterolu.

Koření a bylinky pomohou snížit hladinu cholesterolu!

Zařazení bylinek do pestré stravy je výborným nápadem, jelikož urychlí proces snížení hladiny cholesterolu v krvi. Například artyčokový extrakt pomáhá snížit hladinu a reguluje hladinu cukru v krvi. Blahodárný vliv na játra a jejich regeneraci má ostropestřec mariánský. Zařazení určitého koření je také vhodným doplňkem. O jaké koření jde? Zejména o kurkumu, sušený zázvor, kajenský pepř a cejlonskou skořici.

Mohlo by vás zajímat:  Ztráta motivace a životní apatie mohou znamenat Alzheimerovu chorobu. Účinný lék prozatím neexistuje

Prozradíme vám recept, který používali naši předci, stačí k tomu lněný nápoj. Jednu polévkovou lžíci zrnek zalijte horkou vodou (méně než 200 ml), hrnek zakryjte a přes noc odstavte. Další ráno tekutinu vypijte se zrny na lačný žaludek. Snižuje hladinu špatného cholesterolu, zlepšuje trávicí systém, je bohatý na vitamíny, vlákninu a minerály, čistí střeva a podporuje hubnutí.

Zdroj: https://www.webmd.com/cholesterol-management/features/11-tips-to-cut-your-cholesterol-fast