Češi vědí, proč pivo milují. Kromě chuťového požitku je lékem hned na několik nemocí

Jaký je český národní nápoj? Ano, je to pivo. Známý nápoj z vody, sladu, chmele a kvasnic, typický pro svou zrzavou barvu a hustou bílou pěnu. A proč lidé pivo pijí? Pro jeho hořkou a plnou chuť, pro osvěžení, pro zahnání žízně a někteří i pro navození stavu opilosti. Mnohdy se ale zapomíná na to, že lidé by měli pít pivo také pro zdraví. Jak mu prospívá a v čem?

Pomáhá ledvinám

Pro zdraví ledvin je velmi důležité dodržovat pitný režim. Už z tohoto důvodu můžeme pivo považovat za nápoj, který je zdravý a který je také prospěšný, pokud je konzumovaný v adekvátní míře. K tomu nezapínejme zmínit i to, že pití piva může snižovat riziko výskytu ledvinových kamenů. Je proto namístě dát si čas od času jedno orosené.

Snižuje cholesterol

Vysokou hladinu nezdravého, tedy špatného LDL cholesterolu není radno podceňovat. A proč jeho hodnoty v těle stoupají? Je to obecně dáno nezdravým způsobem života, tedy špatným životním stylem. Řeklo by se, že ke špatnému životnímu stylu patří i alkohol. To je samozřejmě pravda, ale pokud jde o pivo, můžeme to rozporovat. Tento nápoj totiž může pomoci snižovat hladinu špatného cholesterolu.

Mohlo by vás zajímat:  Jak vyplašit jeleny, kteří vstoupili na váš pozemek?
Zdroj obrázku: Freepik

Dodává vitamíny

Pití piva má mezi konzumenty mnoho zastánců. A ti často argumentují tím, že díky pravidelnému pití dodávají tělu důležitý vitamín B. Ačkoliv to může někomu připadat úsměvné, tento argument je pravdivý. Pivo obsahuje několik vitamínů skupiny B, konkrétně potom B1, B2, B6 a B12. Pravidelné pití hladinu vitamínu v těle opravdu zvyšuje.

Pomůže se spánkem

Mnoho lidí si dá pivo večer před spaním. Jako relax i prostředek na uklidnění. A že to nemusí být úplně špatně, to potvrzují další pozitivní vlastnosti piva. Jeho konzumace pomáhá proti nespavosti. Kdo s ní má problémy, může místo prášku na spaní zkusit pivo. Jen pozor na to, aby se to s jeho množstvím a pravidelností nepřehánělo.

Zdroj: https://www.piedmont.org/living-better/the-health-benefits-of-beer