V jakých ohledech patří muži mezi extrém?

Jak prokázaly studie a výzkumy, muži jsou v některých ohledech extrémnější než ženy. Chování, ať se jedná o pozitivní nebo negativní, se z velké části vymyká normálnímu stavu. Přišli na to australští vědci, kteří výsledky svého zkoumání uveřejnili v odborném časopise.

Vědci zkoumali na 50 000 tisíc lidí

Vědci z University of Sydney experimentovali s více než 50 000 lidmi, kteří chodili na různé testy. Díky jejich výsledkům pak vědci zjistili, že muži mají abnormálnější chování, které se vymykalo normálním hodnotám. Týkalo se to hlavně vlastností, jako je sobectví, důvěra, ochota spolupracovat nebo riskování a schopnost se soustředit. V tomto ohledu bylo jedno, jestli šlo o krátkodobý nebo dlouhodobý horizont.

Co se týče evoluce, v tomto případě lze předpokládat, že muži jsou ve svých radikálních postojích k určitým věcem předurčeni k tomu, aby jednali extrémně. Dokážou tak vyniknout nejen nad ostatními muži, ale hlavně nad ženami a chtějí, aby si jich jejich partner všimnul. Během staletí by se toto chování, které je dnes pro mnohé abnormální a extrémní mohlo stát ve společnosti přijatelnějším.

Mohlo by vás zajímat:  Probouzení ve tři ráno má jednoduché vysvětlení. Dokazuje, že vaše tělo funguje na jedničku

Někteří muži svými názory mohou ženu odradit

V některých zemích převažuje názor, že patriarchát, který převládal v mnoha společnostech, omezil schopnost žen se projevovat v takovém měřítku, jak je to nyní u mužů. Neměly tak prostor se projevit extrémním chováním nebo názory. Někteří muži si tak nevidí do úst a prohlašují slova, za která by se v budoucnu mohli stydět.

Určitě znáte alespoň jednoho člověka, který je vyhraněn například jedné politické straně, a na ty ostatní má tak extrémní názory, že se s ním o politice raději vůbec nebavíte. Takovým názorů může být tisíce na různá témata. Pokud na takého člověka narazíte, možná by bylo dobré zjistit, na jaké téma se s ním můžete pustit do hovoru. Jestli jste navíc žena, abnormalita se může ještě zvýšit, protože na vás bude chtít zapůsobit.

Zdroj: https://www.verywellmind.com/men-more-likely-than-women-to-make-extreme-choices-study-suggests-5188472