Byli jste včera na velkém večírku? Naučte se rychle vystřízlivět

Asi to taky znáte. Předešlý večer jste si užili na skvělém večírku, kde jste vypili velké množství alkoholu a snědli spoustu nezdravého jídla. Celou noc jste si užili, avšak ráno přišla velká rána — kocovina. Za ní může především alkohol, který působí na vaše játra. Jak rychle vystřízlivět? Podívejte se na zaručené metody

Váš metabolismus je po velké party plný alkoholu v krvi, se kterým si musí poradit především vaše játra. Proces odplavení alkoholu je sice zdlouhavý a může přinášet nepříjemnou bolest hlavy nebo žaludeční nevolnost, můžete však tyto stavy zmírnit a cítit se o něco lépe. Jak to udělat?

Mohlo by vás zajímat:  Šťastní lidé znají zaručený recept na spokojený život. Klíčem je přepnout myšlení na pozitivní vlnu

Pijte dostatek vody

Alkohol je známý především tím, že odvádí vodu z vašeho těla, čímž se tělo stává dehydratované. Ráno po večírku se můžete cítit hodně žízniví, tento pocit často doprovází také bolest hlavy nebo sucho v ústech. Vnímejte své tělo a dopřejte mu dostatek tekutin. Nejvhodnější volbou je samozřejmě čistá voda, kterou byste měli hned ráno doplnit ve velkém množství. Pokud chcete tělu dodat co nejvíce potřebných vitamínů, přidejte do vody také trochu šťávy z citronu. Citron pomáhá s produkcí bílých krvinek, které pomáhají pro lepší funkci jater.

Mohlo by vás zajímat:  Se smogem lze bojovat různě. Ta nejlepší ochrana začíná ale na talíři

Druhým tipem je sprcha. Po náročné noci vám vlažná nebo ledová sprcha pomůže k probuzení, vaše tělo se také rychleji prokrví. Celkově ranní sprcha pomáhá pro lepší start dne.

Zdravé jídlo je základ

Pokud máte za sebou ranní sprchu a doplnili jste dostatek vody do vašeho těla, zaměřte se také na přísun dobrého a zdravého jídla. Možná po náročné noci nemáte chuť k jídlu, avšak bez jídla tělu nedodáte potřebnou energii. Vyberte proto nějakou menší snídani. Skvěle na váš žaludek zafunguje poctivá polévka nebo vaječná omeleta.

Mohlo by vás zajímat:  Dejte svému životu řád. Zbavíte se stresu a věčnému odkládání bude konec

Dopřejte tělu také dostatek vitamínů. Ty doplníte pomocí smoothie ze zeleniny a ovoce. pokud smoothie není vaším oblíbeným nápojem, můžete vitamíny doplnit také džusem. Zařaďte do svého jídelníčku po večírku také potraviny bohaté na draslík a hořčík, například rajčata. Ty vám pomohou s lepší funkcí oběhového systému.