Upíři jsou skuteční. Živí se naší energií, jedinou ochranou je únik

Energetický upír je termín, který je v moderní psychologii často zmiňován. Co však přesně znamená a kdo je energetický upír? Tito lidé se mohou vyskytovat v našem okolí nebo i mezi příbuznými. Je však lepší se s nimi moc nestýkat. Proč máme vždy pocit, že jsme po setkání s nimi slabší?

Kdo jsou to energetičtí upíři?

Energetičtí upíři jsou také lidi, stejně jako my všichni, a na první pohled je nepoznáte. Jakmile se s nimi delší dobu bavíte, můžete pociťovat bolest hlavy, špatné pocity, ztrátu energie a jediné, co zrovna chcete, je lehnout si a usnout. Energetický upír neustále očekává, že bude utěšován, motivován, chválen, ujišťován, že je dobrý, a veškerou pozornost a konverzaci vztahuje ke své osobě. Psychologie říká, že to jsou lidi, kteří na nás hází své problémy, traumata a strachy. Navíc jsou vysoce egocentričtí a o nás se v žádném případě nezajímají.

Zdroj obrázku: Freepik

Druhy energetických upírů. Znáte je?

Člověk se snaží neustále být pozitivní a šťastný, proto by se měl vyhýbat lidem, ze kterých se pokaždé cítí špatně. Energetičtí upíři mohou být i mezi našimi blízkými. S nimi těžko ukončíte veškeré stýkání, nicméně můžete je razantně omezit. Existuje několik typů energetických upírů a mezi nejznámější typy patří upírský herec, což je osoba, která sama sebe prezentuje v nejlepším světle, ale ostatními lidmi pohrdá. Dalším typem je obsedantně-kompulzivní upír, který je perfekcionista a touží mít vše pod kontrolou. Navíc vše musí být organizováno dle jeho přání. Posledním nejčastějším typem upíra je paranoidní upír, nesmírně sebevědomý člověk, který se často se považuje za vizionáře. Všem okolo se snaží vnutit svůj názor a všude hledá podvody a spiknutí proti němu.

Mohlo by vás zajímat:  Volné vztahy mohou být šťastnější než přísné soužití dvou lidí. Mají však důležitou podmínku

Jak se jim vyhnout?

Nejjednodušší je přerušit kontakt s energetickým upírem ihned, jak zjistíme, jaký vliv na náš má. Nicméně v některých případech nelze kontakt zcela přerušit. Je proto dobré si nastudovat psychologické triky, které využívají, ať víme, co od nich očekávat. Během konverzace s nimi se lze pak naprosto emocionálně odpojit a nenechat se vtáhnout do diskuze s danou osobou. Stačí odpovídat co nejkratšími větami a protějšku neprozrazovat své pocity.

Zdroj: https://www.nbcnews.com/better/health/how-spot-deal-energy-vampire-ncna896251