Bolest v kolenou je nutné řešit ihned. Včasná léčba předejde mnohem horším problémům

V případě, že nás ze spánku probudí bolest, nejedná se o nic příjemného, a pokud problém přetrvává, měli bychom navštívit lékaře. Právě bolest kolen může ukazovat například na artrózu nebo zánět úponu vazu čéšky. Odborníci vám mohou snadno od bolesti ulevit nasazením vhodného způsobu léčby. O jaký další problém se může jednat?

Příčiny bolesti kolene v noci

Pro zpřesnění diagnózy je velmi důležité znát, kdy k bolesti dochází. Pacienty může bolest kolen trápit ve dne, v noci nebo pouze během určitých činností. Proto je velmi důležité umět popsat příznaky bolesti během návštěvy lékaře. Bolesti kolen v noci mohou být známkou rozvíjejících se onemocnění, jako jsou například osteoartróza, revmatoidní artritida, přetížení iliotibiálního traktu nebo třeba tendinitida kolena.

Mohlo by vás zajímat:  Vyčistěte si játra zcela přírodním způsobem a posilněte své zdraví
Zdroj obrázku: Freepik

Může se jednat o revmatoidní artritidu

Revmatoidní artritida je chronické autoimunitní onemocnění, které postihuje klouby v těle. Onemocnění vyvolává silnou bolest, převážně když pacient odpočívá. Následkem toho v kloubech dochází k hromadění zánětlivé tekutiny a otoku kloubů. Prvním z příznaků bývá ztuhlost kolene po ránu.

Nicméně bolest kolene může vyvolat i zánět úponu vazu čéšky. Čéška hraje významnou roli při pohybu nohou a aktivně se zapojuje během běhu. S tímto onemocněním se nejčastěji setkáme u sportovců. Může však také postihnout obézní lidi.

Mohlo by vás zajímat:  Odpolední káva se může vymstít. Přinášíme důvody, proč pít oblíbený nápoj pouze ráno

Jak se bolest kolen diagnostikuje?

Bolest kolen by se neměla podceňovat a je vždy dobré navštívit lékaře. Zvláště pak pokud problémy přetrvávají delší dobu. Vhodné je ihned navštívit ortopeda, který se specializuje na pohybový aparát člověka. Ten následně provede několik základních testů a objedná i některé sofistikovanější, jako jsou například ultrazvukové vyšetření, magnetická rezonance, rentgenové vyšetření či počítačová tomografie.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/knee-pain/symptoms-causes/syc-20350849