Bojujte proti zubním kazům přírodní cestou. Kurkumová pasta jim dokáže předejít

Krásné zuby by chtěl každý, ale zapomíná se na jejich celkové zdraví. Mezi nejčastější potíže v ústech patří zubní kazy. Pokud je neléčíte, můžete čelit vážným zdravotním následkům. Takže není namístě otálet a je třeba okamžitě vyhledat odbornou pomoc. Kromě návštěvy zubaře může skvěle pomoci domácí kurkumová zubní pasta.

Zubní kaz – jak vzniká?

Jedná se o závažné onemocnění, které způsobuje diskomfort během konzumace studeného i teplého jídla či pití, nehledě na poškození zubů a celého organismu. Bakterie se mohou dále dostat do našeho krevního oběhu přes dutiny. Způsobují také zápach z úst, záněty mandlí, krku, dutin, a dokonce i problémy s klouby. Rovněž se zvyšuje riziko vzniku srdečních chorob, onemocnění ledvin a cukrovky. V některých případech může dokonce ovlivnit váhu dítěte u těhotných žen.

Mohlo by vás zajímat:  Starší notebook zrychlí výměna disku, pročištění a aktualizace systému

Za zubní kaz mohou kyselinotvorné bakterie uvnitř našich úst. Mikrobi vytváří kyselinu, která poškozuje zubní sklovinu. Zpočátku vznikají malé dírky, které se časem zvětšují. Jako prevence je doporučována návštěva zubaře a domácí kurkumová zubní pasta proti zubnímu kazu.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí kurkumová pasta

Chcete vědět, jaký je recept? Není to nic složitého, stačí mít:

  • 1/4 lžičky kokosového oleje,
  • 1/4 kurkumy,
  • 2 kapky hřebíčkového oleje,
  • špetku soli.

Následně všechny ingredience smíchámemisce. Poté naneste na kartáček a jemně si vyčistěte zuby. Doporučuje se čistit zejména poškozená místa kazem a po 5 minutách působení opět vyčistit a vypláchnout.

Mohlo by vás zajímat:  Revoluce ve vzdělávání: Využijte výhod LMS systémů

Proč je kurkumová pasta tak účinná?

Hlavně pro vlastnosti jednotlivých ingrediencí. Hřebíčkový olej se používá léta v oblasti lékařství a stomatologie, a to pro své dezinfekční a analgetické vlastnosti. Kurkuma obsahuje kurkumin, který má protizánětlivé, baktericidní a antivirové vlastnosti. Nejen že se zbavíte bakterií, ale zároveň si vybělíte i zuby. Kuchyňská sůl (pouze špetka) je přírodní abrazivum sloužící k odstranění plaku a usazenin, které vedou ke vzniku sedimentu na zubech. Poslední složkou v této směsi je tuhý kokosový olej, který působí antisepticky.

Mohlo by vás zajímat:  Jednoduché kroky pro bezpečnější používání Wi-Fi v domácím prostředí

Tak co, vyzkoušíte tuhle pastu? Určitě stojí za zkoušku, pokud trpíte na zubní kazy.

Zdroj: https://www.webmd.com/oral-health/what-to-know-turmeric-dental-care