Místo drahých krémů je lepší napatlat na sebe hořčici. Změnu pocítíte ihned

Hořčice se nejvíce pojí s použitím v kuchyni, ale tato žlutá pasta dokáže také zmírnit bolest. Bude užitečná hlavně při bolesti zad a kloubů. Hořčičná mast nebo tablety stojí jen pár korun, ale jsou účinnější než drahé prášky.

Časté bolesti zad

Bolesti zad se někdy objeví u každého z nás, ne vždy ale máme po ruce masti z lékárny, a jak se ukazuje, nejsou vždy nutné. Pomoci vám může i obyčejná hořčice, a to hned dvěma způsoby. Pokud zápasíte s bolestí zad a chcete, aby co nejdříve zmizela, nalijte horkou vodu do vany a poté přidejte celou nádobu stolní hořčice.

Mohlo by vás zajímat:  Při bílém povlaku na jazyku se vyplatí zpozornět. Změna barvy může značit vážnou nemoc

Ponořte se do teplé koupele na 15 minut, voda vám pomůže uvolnit svaly a hořčice zmírní bolest. Takové koupele také pozitivně ovlivňují revmatické bolesti. Domácí prostředky na bolesti zad nejsou vždy tak časově náročné. Záleží-li vám na okamžitém účinku, namažte bolavé místo hořčicí, po několika okamžicích budou bolesti méně nepříjemné.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí lék na revma

Revma může být mimořádně problematické a často brání každodennímu fungování. Hořčice je levný způsob domácí léčby, díky které budete cítit uvolnění. Domácí masti připravíte podle následujícího receptu. Budete potřebovat lžíci medu, lžíci hořčice, lžíci soli a lžíci sody.

Mohlo by vás zajímat:  Pravidelný trénink mozku udrží mysl v kondici

Smíchejte všechny ingredience, naneste na bolavé místo a poté ho zabalte do potravinové fólie a gázy. Domácí prostředky, jako jsou hořčičné zábaly, jsou nejúčinnější, pokud je používáme přes noc a ráno lék opláchneme. Ošetření aplikujte 4–5 dní. Žlutý pepř funguje jako lék proti bolesti díky hořčici, kterou obsahuje. Tato rostlina z čeledi Brassica, která pochází z Asie a oblasti Středozemního moře, má analgetické účinky, uvolňuje svaly, zahřívá a snižuje hladinu bolesti.

Zdroj: https://www.24mantra.com/blogs/organic-lifestyle/mustard-oil-benefits-for-muscle-pain-rheumatoid-arthritis-leg-pain/