Bílé oblečení nemusí končit v koši. Žluté skvrny od potu jednoduše vyčistí domácí prostředky

Každý už se setkal s tím, že se zpotil při nějaké situaci a nebylo to zrovna dvakrát příjemné. Představte si ale, že existují lidé, kterým zanechává pot žlutou barvu. Ti se pak cítí nanejvýš trapně a oblečení, zejména bílé, se tak stane nevhodným k dalšímu nošení. Jeho dřívější svěžest a barvu mohou vrátit domácí prostředky. V čem tkví tajemství k odstranění žlutých skvrn z podpaží?

Za žluté skvrny může nadměrné pocení. Dá se tomu předejít? Ano, stačí si koupit speciální blokátory potu, antiperspiranty nebo speciální vložky proti pocení. Pohlcují pachy a jsou ze savého materiálu.

Mohlo by vás zajímat:  Toaletní papír v lednici se vypořádá s vlhkostí i zápachem. Využít lze také jiné triky

Zkuste prášek do pečiva nebo citronovou šťávu

Prvním domácím přípravkem je jedlá soda. Příprava je velice jednoduchá:

  • Do sklenice vody přidejte 4 lžíce jedlé sody a promíchejte.
  • Prostřednictvím houbičky naneste pastu na žluté skvrny v podpaží, nechte působit hodinu.
  • Po uplynutí doby ručně vyperte v teplé vodě s přídavkem prášku na bílé tkaniny.

Dalším způsobem je citronová šťáva. Jedná se o přírodní bělidlo pro tkaniny. Kyselá reakce odstraní i zápach potu. Stačí přidat vymačkanou šťávu z půlky citronu do sklenice vody a poté promíchat. Směs rovnoměrně rozetřete na skvrny a nechte půl hodiny působit. Oděv ručně vyperte v jemném pracím prostředku na bílé tkaniny.

Mohlo by vás zajímat:  Pokročilá nastavení vytvoří rovnováhu mezi výkonem a výdrží elektronických zařízení
Zdroj obrázku: Freepik

Peroxid vodíku nebo zubní pasta

Peroxid vodíku je další položkou, kterou můžete použít pro vybělení skvrn. Obsažený peroxidu uhlíku má totiž baktericidní a bělicí účinek. Použití je velice snadné, stačí přidat 2 polévkové lžíce peroxidu vodíku do sklenice vody. Roztok rovnoměrně rozetřete na špinavou látku a nechte půl hodiny působit. Po uplynutí doby oděv vyperte ručně s přidáním jemného prášku.

Posledním způsobem pro vyčištění skvrn z podpaží je zubní pasta. Naneste malé množství zubní pasty na zubní kartáček a aplikujte na postižené místo. Nechte působit 15 minut. Po uplynutí této doby produkt z látky vymáchejte a vyperte v ruce.

Zdroj: https://www.cleanipedia.com/gb/laundry/remove-sweat-stains-white-shirts.html