Při kocovině je základem dostatek tekutin, jídlo a vitamíny

Pravděpodobně každý, kdo to v pátek přehnal s alkoholem, přemýšlí druhý den, jak co nejrychleji vystřízlivět. Existuje metoda, která způsobí, že vám přestane bušit hlava a zbavíte se vyschlých úst. V dnešním článku se zaměříme na techniky, které pomáhají s kocovinou.

Účinná směs k vystřízlivění

Jak rychle vystřízlivět, je otázka, která bude určitě na seznamu nejběžnějších otázek den po večírku. Je obtížné spočítat všechny tekutiny, které různí lidé doporučují jako lék na kocovinu. Rostlinné džusy, silážní džusy, smetana s olejem, voda se solí, citrónová voda, syrové vaječné bílky. Smutnou pravdou je, že všechny tyto způsoby skutečně plní pouze jednu funkci – hydratují tělo. To je všechno.

Mohlo by vás zajímat:  Lucidní sny máme plně pod svou kontrolou. Pomohou zahnat noční můry a zlepší kvalitu spánku

I když teoreticky dané nápoje obsahují látky, které pomáhají vystřízlivět, koncentrace těchto látek je příliš nízká. Většina těchto směsí a rychlá střízlivost jsou především placebo. Jednou z mála výjimek je ne tak chutná směs vody s jablečným octem.

Zdroj obrázku: Freepik

Osvědčené způsoby

Bohužel je třeba poznamenat, že neexistuje žádná metoda, která by z nás magicky vypláchla veškerý alkohol. Některé triky vám ale pomohou cítit se lépe a stimulují metabolismus. Určitě musíte pít velké množství vody. Alkohol narušuje vodní hospodářství těla. Pití alkoholických nápojů znamená, že vylučujeme více tekutin, než bereme. To nutně vede k dehydrataci. Oslabené tělo se kromě toho vyrovnává s rozpadem alkoholu ještě hůře, a proto je tak důležité pít velké množství tekutin během konzumace alkoholu a po něm.

Mohlo by vás zajímat:  Kočky dávají najevo svou náklonnost a oddanost řečí těla

Alkohol uvolňuje z těla i množství živin, například vitamíny. Pro proces rozkladu alkoholu v játrech je důležitý zejména vitamín C. Kyselina askorbová nepřímo pomáhá při přeměně alkoholu na acetaldehyd. Procesy, ve kterých je vitamín C zapojen, jsou také důležité pro vylučování toxinů z těla.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/best-hangover-cures