Utrácet za prášky na spaní je zbytečné. Pomohou prostředky, které navodí spánek přirozeně

Dostatek spánku je pro zdravý a šťastný život nezbytný. Bohužel změny v životním stylu, v životě či práci mohou narušit náš spánkový cyklus. Trh s doplňky stravy podporujícími dobrý spánek vzkvétá. I přesto mnoho lidí hledá přírodní alternativy.

Hořčík a 5-HTP

Hořčík patří mezi nejběžnější minerály na planetě Zemi a je považován za jeden z nejstarších přirozených prostředků pro dobrý spánek. Uklidňuje, snižuje hladinu stresu a pomáhá se uvolnit před spánkem tím, že se váže na receptory neurotransmiterů. Konzumace dostatečného množství hořčíku pomáhá udržet spánkový cyklus.

Mohlo by vás zajímat:  Tyto čtyři věci by měl před spaním udělat každý muž. Ranní vstávání bude mnohem lepší

5-HTP je zkratka pro L-5 hydroxytryptofan, který se přirozeně nachází v lidském těle a v mnoha potravinách, jako jsou ořechy, semena, tofu nebo fazole. Konzumace těchto potravin pomáhá cítit se rychleji ospalý, prodloužit spánek a zlepšit celkový spánkový cyklus. Lidský metabolismus postupně přeměňuje tryptofan na serotonin, který se dále metabolizuje na melatonin, který velmi efektivně pomáhá spánku.

Zdroj obrázku: Freepik

Plody jujube a levandule

Rostlina jujube neboli cicimek čínský obsahuje spoustu živin a vitamínů. Východní medicína ji využívá při problémech týkajících se trávicí soustavy. Navíc plody jujube obsahují saponiny a flavonoidy, které pomáhají v boji proti nespavosti.

Mohlo by vás zajímat:  Zklidnit mysl v rozbouřeném světě není lehké. Jednoduché techniky pomohou procítit přítomnost a vnitřně růst

Levandule je v Čechách poměrně rozšířenou rostlinou. Uklidňuje nervový systém a pomáhá při relaxaci. Vůně levandule okamžitě uklidňuje a uvolňuje. Pro řešení neklidných a probdělých nocí lze uvařit levandulový čaj nebo vložit malý voňavý levandulový polštářek pod polštář.

Hormon melatonin

Melatonin je produkován epifýzou lidského mozku a hraje největší roli v regulaci spánku a cirkadiánních rytmů. Melatonin lze koupit v tobolkách ve větších lékárnách. Jedná se sice o chemicky syntetizovaný hormon, nicméně jde o stejnou látku, která je produkována v mozku. Jedná se o nejjednodušší látku v boji proti nespavosti.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/sleep-aids