Zásilka ponechaná přede dveřmi je lákadlem pro zloděje. Ochránit balíčky jde i na dálku

Nakupování online se stalo běžnou součástí našich životů a s tím přichází i nutnost doručování zásilek domů. Bohužel v poslední době se také zvyšuje počet případů krádeží zásilek před domy a byty. Je důležité vědět, jak chránit své zásilky, a předejít tak nechtěným ztrátám. Jak minimalizovat riziko krádeže a zajistit bezpečné doručení objednávek?

Volba bezpečného místa pro doručení

Pokud víte, že v době doručení nebudete doma, můžete požádat doručovací službu, aby zásilku doručila na jiné místo. Můžete například požádat o doručení do kanceláře, na poštu nebo na stanici metra. Tato možnost může být bezpečnější než doručení přímo k vašim dveřím. Je však důležité si předem ověřit, zda doručovací služba tuto možnost nabízí a zda jsou daná místa pro doručení v bezpečí. Dále je vhodné sdělit informace o tomto způsobu doručení také příjemci zásilky, aby ji mohl vyzvednout na dohodnutém místě.

Mohlo by vás zajímat:  Úspora vody uleví přírodě i peněžence. Malé změny může zavést každý
Zdroj obrázku: Freepik

Instalace bezpečnostních kamer

Pokud se bojíte, že vaše zásilky by mohly být ukradeny, můžete zvážit instalaci bezpečnostních kamer u vašich dveří. Tím se výrazně zvyšuje pravděpodobnost, že by zloděj byl odhalen. Kromě toho mohou kamery být užitečné i pro další účely, jako je například ochrana domu před vloupáním. Pokud se rozhodnete pro instalaci bezpečnostních kamer, měli byste dbát na to, aby byly umístěny tak, aby dobře zachycovaly případné pohyby kolem vašeho domu. Je také důležité, aby byly kvalitně zapojeny a měly dostatečný zdroj napájení.

Mohlo by vás zajímat:  Nenažraní slimáci dokážou během chvíle spořádat celou úrodu. Ze zahrady je vyžene oblíbené koření

Sledování zásilek

Většina doručovacích služeb nabízí sledování zásilek online. Tuto možnost můžete využít ke sledování stavu doručení a přesnému zjištění času doručení. Pokud víte, že zásilka byla doručena, ale vy jste ji neobdrželi, můžete rychle zasáhnout a podniknout kroky k nalezení zásilky. Je však důležité si uvědomit, že sledování zásilek není stoprocentní ochranou proti krádeži. Pokud byste chtěli být ještě více informováni o doručování své zásilky, můžete si objednat služby specializovaných bezpečnostních firem, které se na ochranu zásilek zaměřují.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/protect-your-front-door-deliveries