Kuličky z alobalu zbaví prádlo statické elektřiny. Stačí je přidat do sušičky

Sušička je moderní přístroj, který ulehčuje život v mnoha domácnostech. Díky jejímu rychlému a efektivnímu sušení máme prádlo rychle připravené na sebe a nezabírá dlouho místo na sušáku. I sušička má ale určité nevýhody a jednou z těch největších je statická elektřina. I pro tento problém ale existuje jednoduché a rychlé řešení.

Jak statickou elektřinu odstranit a proč zrovna tento způsob funguje

Na statickou elektřinu vyzraje něco, co má doma skoro každý. A co, ptáte se? Alobal. Alobal je hliníková fólie tradičně používaná na balení a uschovávání jídla. Jak je ale vidno, využití má daleko víc. Stačí alobal zmuchlat do kuličky a tu dát do sušičky zároveň s mokrým prádlem. Hliníková koule pak statickou elektřinu pohltí a oblečení se na sebe nebude lepit.

Mohlo by vás zajímat:  Připravte si ke snídani míchaná vajíčka zapečená se sýrem

Tato funkce je praktická, protože se vám bude oblečení lépe skládat, nestane se vám, že s nalepeným spodním prádlem na tričku půjdete ven, ale i proto, že oddělené prádlo se v sušičce lépe a rychleji vysuší.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si tuto pomůcku vyrobit

Vezměte kousek alobalu a zmuchlejte ho do koule o průměru zhruba sedmi centimetrů. Koule by neměla zůstat úplně povolená, ale spíše byste ji měli opravdu umuchlat, aby nedošlo k jejímu rozbalení v sušičce. Těchto koulí si vyrobte několik. Na jednu várku je ideální vložit do bubnu sušičky asi tři.

Mohlo by vás zajímat:  Nefunkční tlačítko napájení u počítače vyřeší změna plánu nebo oprava kabelu

Proč (ne)používat alobal místo ubrousků do sušičky

Alobalové kuličky mají samozřejmě spoustu výhod. Jednou z těch největších je jejich cena. Tento výrobek můžete použít několikrát za sebou, dokud se nerozpadne, a nespotřebujete tak fólie příliš. Zároveň tak nemáte tolik odpadu, což je vhodné pro životní prostředí.

Za nevýhodu pak může být považován zvuk, který kuličky v sušičce nejspíš budou vydávat. Pro někoho může být rušivý, ale není to nic hrozného. Koulím pak oproti ubrouskům chybí některé funkce, jako je například změkčení oblečení či jeho provonění.

Zdroj: https://www.homerev.com/blogs/home-revolution/7-dryer-hacks-to-save-your-clothes