Nejčastější sny, které se nám zdají a jejich význam

Zdálo se vám někdy, že jste padali nebo vás někdo pronásledoval? To jsou jen dvě z nejběžnějších nočních můr, které většina lidí už někdy zažila. Obvykle si to neuvědomujeme, ale tyto druhy snů nás pronásledují v náhodných okamžicích našeho života. Někteří v nich ovšem hledají význam pomocí astrologických knih. Jiní je zcela ignorují. Je pravda, že sny mohou říct mnoho o našich touhách i obavách. Proto se podíváme na pár nejběžnějších z nich. Lidem se často zdá:

  • pronásledování – strach z reality (práce, šéfa, budoucnosti),
  • padání do neznáma – strach ze ztráty kontroly v životě,
  • odchod partnera nebo rozchod – úzkost z budoucnosti vztahu.
Mohlo by vás zajímat:  Vegetariánský životní styl pomáhá chránit přírodu

Vypadávající zuby a nahota

Noční můra, ve které hrají hlavní roli vypadávající zuby, bohužel patří do skupiny nejčastěji opakovaných nočních můr. Co to znamená? Ztráta zubů je odrazem strachu a zájmu o naše blízké. Některé knihy snů také uvádějí, že to může předpovídat smrt nebo nemoc milovaného člověka, stejně jako zhoršení duševního zdraví jedince, kterému se tento hrozný sen zdá.

Ztráta oblečení a nahota je velmi častá noční můra, ze které se probouzíme s pocitem hanby a strachu. Nahota ve snech obvykle postihuje lidi, kteří jsou duševně slabí a mají o sobě nízké mínění. Ztráta oblečení ve snu v nich většinou vyvolá pocit hanby a ponížení, s nímž lidé s nízkou sebeúctou často bojují ve skutečném životě.

Mohlo by vás zajímat:  Zima už se hlásí o slovo, vyrazíte raději k moři nebo do hor?

Létání a skládání zkoušek

Létání se u lidí také často opakuje. Může mít ovšem pozitivní i negativní význam. První může symbolizovat spokojenost se sebou samým. Na druhou stranu to může také znamenat, že do života vstoupila nuda a potřebujeme novou vášeň. Negativní význam snu může znamenat nejistotu nebo strach ze ztráty kontroly nad naším životem.

Mnoha lidem se opakovaně zdá o školních zkouškách i v dospělosti. Podle arabského senátora to znamená, že k vám brzy přijde odměna za píli a ctižádost. V takovém případě můžete očekávat zvýšení platu, bonusy nebo povýšení. Zdálo se vám, že jste nedávno složili těžkou zkoušku? Možná máte důvod ke štěstí.