Zajít do baru na skleničku se může obejít bez trapných situací. Tohle barmanovi nikdy neříkejte

Chystáte se do baru, ale nechcete se při jeho návštěvě ztrapnit? Pojďme se na to podívat. Dneska vám představíme základní informace, se kterými se do baru rozhodně nebudete stydět jít.

Nebojte se zeptat, ale pozor na tři otázky

Většina barmanů, pokud zrovna není úplně zaneprázdněná, si ráda popovídá a navíc na vaše otázky i ráda odpoví. Takže když už si nebudete vědět rady, rozhodně se nebojte zeptat. Podle průzkumu jsou zde ale tři otázky, které byste měli rozhodně vynechat, pokud vašeho barmana nechcete vytočit. Nikdy nepoužijte tyto tři věty. Proč nemám plnou sklenici? Co tady máte dobrého? Co je tady nejlevnější? Pokud se jim vyvarujete, jste v pohodě.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud chcete vypadat při návštěvě chytře, pak se naučte základy barového žargonu. Připravili jsme si pro vás takový základ, se kterým se nemusíte cítit trapně:

  • Na skalách – To znamená, že chcete drink s ledem.
  • Přímo nahoru – Chcete pití bez ledu.
  • Well drink – Pokud tohle řeknete barmanovi, pak to znamená, že nemáte žádný preferovaný drink a dostanete ten nejlevnější, který nabízí.
  • Špinavý drink – Tímto si objednáte martini a v něm hodně olivové šťávy. Čím špinavější si objednáte, tím více olivové šťávy dostanete do svého nápoje.
  • Záda – Dostanete malou sklenici něčeho, co je vhodné na zapití.
  • Shooter – Dostanete panáka něčeho, co do sebe můžete kopnout najednou.
Mohlo by vás zajímat:  Strach lze mít z čehokoli. Některé fobie zní tak bizarně, že budí smích

Nebojte se požádat o ochutnání.

Pokud nechcete vypadat blbě, prostě se přiznejte. Nabídli vám drink, ale nevíte, o co vlastně jde? Zkušený barman, který zrovna není úplně zaneprázdněn, pro vás jistě připraví vzorek i s menším výkladem. Takže si nehrajte na žádného velkého hrdinu a prostě požádejte barmana o ochutnávku. Vy se tak neztrapníte a barman bude jenom rád, hlavně když pak u něj uděláte nějakou útratu.

Nyní už byste neměli mít strach se vydat do baru na vlastní pěst a pořádně si užít večer.

Zdroj: https://www.bustle.com/wellness/how-to-go-to-a-bar-alone-not-feel-awkward