Začněte nový rok zdravě: mandarinky jsou to nejlepší, co svému tělu v zimě dát

Začátkem zimy začíná i sezóna mandarinek. Díky své specifické chuti a vůni si je nemůžete splést. Toto exotické ovoce podporuje štíhlou linii a metabolismus. Pokud mandarinky zařadíte do svého jídelníčku, určitě neprohloupíte.

Vitamíny obsažené v mandarinkách

Je všeobecně známo, že mandarinky obsahují velké množství vitamínů. Především vitamín A, který má pozitivní vliv na oči a pokožku. Vitamín C zase podporuje imunitní systém. Mimo jiné v mandarince najdeme i draslík, vápník, hořčík a zinek.

Mandarinky mají vysokou nutriční hodnotu

Mandarinky mají vysokou nutriční hodnotu, i když obsahují z 85 % vodu. V mandarinkách je velký obsah vitamínů a minerálů. Vitamíny, které jsou obsaženy v mandarinkách, mají i antioxidační potenciál. Ovoce je také cenným zdrojem vlákniny. Obsažená voda hydratuje buňky.

Mohlo by vás zajímat:  Nadměrný hluk ohrožuje stále větší počet lidí. Jen v Evropě si ročně vyžádá na 3 600 životů
Zdroj obrázku: Freepik

Mandarinka má antioxidační účinky

Mandarinka obsahuje málo kalorií a spoustu živin. Toto exotické ovoce zaručeně potěší všechny chuťové buňky. Jakmile sníte mandarinku před hlavním chodem, zrychlí se váš metabolismus a navíc vláknina, která je v mandarince obsažená, zasytí žaludek. Díky tomu vám bude stačit menší porce jídla. Jelikož mají mandarinky antioxidační účinky, čistí tělo od toxinů a usazenin. Ideální množství jsou dva kusy denně.

Velké množství zdravotních výhod

Jak již bylo zmíněno, mandarinka obsahuje vitamín A, který chrání zrak před onemocněním. Především před šedým a zeleným zákalem. Vitamín A je i velmi prospěšný pro děti, které procházejí intenzivním růstem, a navíc podporuje stavbu zubů a kostí. Antioxidanty neutralizují volné radikály a zpomalují stárnutí buněk. Zinek a vitamín C podporují imunitní systém. Kyselina listová a hořčík podporují funkci mozku. Mandarinky pomáhají proti stresu a při psychickém vypětí.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/tangerine-benefits