Vzít si telefon do postele může skončit katastrofou. Hrozí riziko popálenin i vážného onemocnění

Téměř polovina všech lidí na světě chodí do postele se svým telefonem. A při spánku jej položí vedle sebe. Jasně, je fajn mít telefon pořád po ruce a mít tak jistotu, že vám neunikne žádné upozornění, zpráva nebo telefonát. Jenže podle všeho to nemá nejlepší dopad na naše zdraví.

Hrozí například riziko popálenin

Uklidněte se, toto se děje opravdu velmi vzácně, ale stát se to může. Nedávno například média informovala o případu z Texasu, kdy se chlapec probudil s popáleninami. Hrálo zde roli více faktorů. V telefonu měl dle všeho neoriginální baterii, která se přehřála, což způsobilo, že polštář, pod kterým byl telefon uložený, vzplál. Nicméně toto riziko zde je i s originálním příslušenstvím, a proto pokud už telefon máte u sebe v posteli, měli byste jej alespoň odložit na noční stolek.

Zdroj obrázku: Freepik

Dalším problémem je modré světlo, které nás udržuje vzhůru

Naprostá většina lidí, která se chystá do postele, si jde lehnout z prostého důvodu, a to vyspat se. To by vám ale používání telefonu těsně před ulehnutím mohlo značně zkomplikovat. Na vině je modré světlo, které zařízení vyzařuje. Funguje na podobné bázi jako sluneční svit a náš mozek si po chvíli přestane uvědomovat, že je již noc. Pak se vám může dost často stát, že nebudete moct usnout. Doporučuje se tedy elektroniku používat naposledy dvě hodiny předtím, než se chystáme usnout.

Mohlo by vás zajímat:  Ústní voda osvěží nejen náš dech. Zanechá svěží celou domácnost a zbaví nepříjemných lupů

Může způsobovat rakovinu?

Tento bod není nijak stoprocentně dokázán, a dokonce jej některé studie vyvracejí. Ovšem Světová zdravotnická organizace (WHO) vydala již v roce 2011 varování, že používání mobilního telefonu může být pro naše tělo karcinogenní. Proto pokud si chcete být jistí a cítit se bezpečněji, používejte a mějte mobilní telefon u sebe pouze tehdy, když ho potřebujete. Rozhodně tím nic nezkazíte, protože už tak jsme na těchto technologiích v dnešní době až nezdravě závislí.

Zdroj: https://www.verywellhealth.com/reasons-why-you-should-not-sleep-with-your-cell-phone-4140997