Voda v sušičce se mění. Její nové vlastnosti najdou doma skvělé využití

Nákup sušičky je užitečná investice. Sušičku v domácnosti ocení v dnešní době každý. Ušetří čas a efektivně usuší oblečení. Kromě toho je ekologická a sníží měsíční náklady. Chcete-li ještě víc ušetřit, stačí vědět, jak můžete použít vodu, která v sušičce zbude.

Jak sušička ušetří čas i peníze

Sušičky prádla nám umožňují rychle a efektivně sušit čerstvě vyprané oblečení a doma obecně nezabírají mnoho místa. Ne každý si je vědom skutečnosti, že kromě pohodlí při používání je jednou z největších výhod moderních sušiček prádla také úspora vody i energie. V některých ohledech mohou být sušičky považovány za proekologické, protože voda, kterou lapí z vypraného prádla, může být znovu použita při domácích pracích.

Mohlo by vás zajímat:  Správně používaná ústní voda je důležitou součástí každodenní hygieny

Jak vypustím vodu ze sušičky?

Během sušení se voda z vypraného prádla odstředí a buďto odchází přímo hadicí připojenou k sušičce do kanálu, nebo má sušička speciální nádobu určenou pro odchyt této vody. Oblíbené kondenzační sušičky nevyžadují připojení ke kanalizaci. V jejich případě však musíte pamatovat na vyprázdnění nádob na kapaliny po každém sušení. Chytré moderní sušičky nám ovšem plnost své nádoby oznámí.

Zdroj obrázku: Freepik

Je voda ze sušičky destilovaná?

Odpověď na otázku, zda je voda z bubnové sušičky destilovaná, je ano. Kapalina, která se hromadí v nádrži v důsledku kondenzace, má stejné vlastnosti jako ta destilovaná. To je pozitivní vedlejší účinek procesu sušení.

Mohlo by vás zajímat:  Jakými způsoby se stanete v práci produktivnějšími?

Je voda ze sušičky vhodná pro žehličku?

Díky tomu, že voda ze sušičky je destilovaná, ji můžeme bez obav použít jako kapalinu pro napařovací žehličku. To je však jen jeden z mnoha nápadů pro její použití. Na co jiného můžete využít vodu z bubnové sušičky?

Je voda ze sušičky vhodná pro zalévání květin?

Vzhledem k přítomnosti detergentů ve vodě ze sušičky se rozhodně nedoporučuje používat tuto vodu k zálivce pro rostliny, jako je ovoce, zelenina nebo bylinky, které používáme pro potravinářské účely. Ale některým okrasným rostlinám tato voda vůbec nevadí. Proto je škoda ji vylévat.

Zdroj: https://zielona.interia.pl/eko-niezbednik/news-jak-zrobic-wode-destylowana-w-domu-5-wskazowek-dzieki-ktorym,nId,6180333