Za palivo platí mnozí řidiči víc kvůli vlastním chybám

Vysoké ceny paliva se staly trvalým tématem diskuzí řidičů po celém světě. Mnoho z nich si stěžuje na to, že musí platit stále více za tankování, ale pravdou je, že průměrný řidič by neměl mít problém. Ve skutečnosti jsou to často chyby motoristů, které způsobují zbytečné výdaje na palivo. Podíváme se na tyto chyby a ukážeme vám, jak se jim vyhnout a ušetřit peníze na palivu.

Kolik kilometrů ujede průměrný řidič?

Kolik kilometrů ujede průměrný řidič v České republice? Tohle je otázka, kterou si kladou mnozí, kdo se zajímají o cenu paliva. Ačkoliv nelze určit přesný počet, můžeme přibližně říct, že průměrný řidič najede mezi 10 až 20 tisíci kilometry ročně. To odpovídá asi 1 250 kilometrům měsíčně. Některé vozy jsou schopné tuto vzdálenost najet na jedno natankování, pokud jsou dostatečně velké a řidič dbá na správnou údržbu a efektivní řízení. Nicméně drobné změny v chování řidiče a údržbě vozidla mohou mít vliv na spotřebu paliva a celkové náklady na jízdu.

Mohlo by vás zajímat:  Jak důkladně vyčistit svoje auto? Bude to chtít trpělivost
Zdroj obrázku: Freepik

Vliv zvyšujících se cen paliv

Pro průměrného řidiče v České republice, který najede kolem 1 250 kilometrů měsíčně, nemají zvyšující se ceny paliv v konečném důsledku tak markantní dopad na náklady za jízdu. Navýšení cen paliv zpravidla znamená pouze o několik stovek korun více za měsíční jízdy. Samozřejmě je to závislé na spotřebě vozu a také na velikosti nádrže. Avšak v současné době, kdy ceny paliv rostou, je výhodné jezdit co nejúsporněji. Řidiči, kteří budou mít lehčí nohu a budou dbát na úsporné řízení, mohou své náklady udržet na podobné úrovni jako v minulosti, kdy cena paliva nebyla tak vysoká.

Mohlo by vás zajímat:  Barva vozu může ovlivnit naše rozpoložení a koncentraci při řízení

Hysterie může vyjít draze

Pro mnoho řidičů není příjemné platit o několik stovek korun více za palivo každý měsíc. Nicméně někteří z nich platí více pouze kvůli svým vlastním chybám. Jejich hysterie spojená s tankováním do zásoby totiž může mít za následek to, že palivo nezlevní. A v případě, že k poklesu ceny paliva nakonec dojde, tito řidiči budou mít doma zásoby drahého benzínu nebo nafty, které si mohou dovolit natankovat pouze díky zvýšeným cenám. Ti, kteří tankují klasicky a nakupují pouze tolik, kolik potřebují na měsíc, si připlatí pouze pár stovek. Ti, kteří si vytvoří velké zásoby, riskují, že svou vlastní chybou přijdou o peníze, když ceny paliv klesnou.

Zdroj: https://natural-resources.canada.ca/energy-efficiency/transportation-alternative-fuels/personal-vehicles/fuel-efficient-driving-techniques/21038