Děti psy milují, některá plemena pro ně však mohou být nebezpečná

Mnoho psích plemen je přímo stvořeno pro život v harmonii s dětmi. Naše děti zase přítomnost psa učí respektu k živým tvorům, zodpovědnosti a empatii. Některá psí plemena bohužel nejsou kvůli svým genetickým předpokladům těmi nejlepšími společníky pro batolata. Nicméně vždy to záleží na povaze vašeho mazlíčka.

Psí miláčci

Některá plemena mají prostě v genetických předpokladech být k dětem milí a přítulní, proto se jim říká „chůvičky“. Mezi taková plemena se řadí například labradoři, zlatí retrívři či novofundlandští psi. Tito pejsci se velmi často o děti starají a chrání je. Navíc si od dětí nechají leccos líbit a nikdy by jim neublížili. Bohužel někteří psi takové vlastnosti nemají a existují i zprávy, které uvádějí, že psí miláčci děti napadli.

Mohlo by vás zajímat:  Nebezpečné usazeniny v tepnách se projevují nenápadně, včasná diagnóza však může zachránit život
Zdroj obrázku: Freepik

Kteří psi mohou být i agresivní?

S cílem identifikovat nebezpečné psy pro děti byla provedena vědecká studie, kdy vědci analyzovali tisíce zpráv o napadení či kousnutí dítěte psem. První místo na žebříčku nebezpečnosti obsadili kříženci, kteří jsou velmi oblíbení u lidí. Nicméně byli zodpovědní za více než polovinu všech útoků na dítě. Na druhém místě se objevil americký pitbulteriér. Jedná se o bojové plemeno psa, které je velmi silné a má nízký práh bolesti. Na třetím místě se umístili němečtí ovčáci. Nicméně vždy záleží na výchově a povaze našeho psa a každý by měl individuálně posoudit, zda je možné soužití dítěte a psa.

Mohlo by vás zajímat:  Lepší než káva i enegry drinky dohromady. Zelený čaj příjemně povzbudí a prospěje celému tělu

Nevhodná plemena pro sdílení domova s dětmi

Některá psí plemena nejsou agresivní, nicméně nemají ráda, když je děti tahají za ocas nebo uši. Proto nemusí být vhodnými parťáky pro život s dítětem. Mezi takové psy se řadí například dalmatin nebo pekinéz. Tito psi nemusejí dobře snášet dětské mazlení a mohli by i nechtěně dítěti ublížit.

Zdroj: https://www.akc.org/expert-advice/lifestyle/best-family-dogs/