Tři zajímavé emotikony, které ne každý umí správně interpretovat

Emotikony jsou součástí našeho každodenního života. Využíváme je při psaní zpráv, e-mailů a během komunikace na sociálních sítích. Avšak ne všechny emoji jsou jednoduše pochopitelné. Existují některé, které jsou velmi podivné, a zřejmě ne všichni lidé vědí, co znamenají. Generace Z, která představuje mladší generaci (1997 až 2012), je považována za generaci, která je velmi zběhlá v používání technologií a digitálních nástrojů. Emotikony jsou pro tuto generaci běžnou součástí komunikace a jsou často používány k vyjádření emocí a nálad. Jak chápat, co se snaží říct?

Mohlo by vás zajímat:  Sídlo OSVČ nebo firmy – není dobrý nápad mít byznys adresu u sebe doma

Emoji s rukama, které si přidržují čelist

Emoji s rukama, které si přidržují čelist, se často používá v situacích, kdy se o něčem rozhodujete, něco zvažujete nebo o něčem uvažujete. Například může být použit při rozhodování, kterou restauraci navštívit, jakou knihu si přečíst nebo jakou cestu si vybrat. Tento emotikon může být také použit jako reakce na něčí myšlenky nebo nápad. Můžete jej použít, abyste naznačili, že jste zaujati a zvažujete to, co druhá osoba říká. Například když se vás někdo snaží o něčem přesvědčit, můžete použít tento emotikon, abyste ukázali, že vážně uvažujete o daném návrhu.

Mohlo by vás zajímat:  Svalnatým alfa samcům svět dávno nepatří. Moderní žena dokáže ocenit především city, za které se stydíme
Zdroj obrázku: Freepik

Robotická hlava s anténou

Robotická hlava s anténou se používá v situacích, kdy chcete naznačit, že druhá osoba se chová stroze nebo nevěcně. Například pokud vás někdo ignoruje nebo nedostáváte od někoho odpověď na důležitou zprávu, můžete použít tento emotikon, abyste vyjádřili své pocity a naznačili, že vám chybí reakce či empatie ze strany druhé osoby. Může se také použít v situaci, kdy chcete naznačit, že něco je velmi technické nebo složité, například v souvislosti s počítačovou technologií nebo umělou inteligencí.

Mohlo by vás zajímat:  Skvělá zpráva pro milovníky Lega a závodních aut. Přesný model Ferrari Daytona SP3 míří do prodeje

Kouzelník s kloboukem a hůlkou

Kouzelník s kloboukem a hůlkou se používá v situacích, kdy chcete naznačit, že něco je tajemné nebo záhadné. Může se jednat o situaci, kdy chcete popsat nějakou událost, která vám připadá jako kouzlo, nebo kdy chcete vyjádřit obdiv k něčemu neuvěřitelnému nebo fantastickému. Tento emotikon může také symbolizovat kreativitu, inspiraci a nápady. Použití tohoto emotikonu může být vtipné nebo zábavné, a proto se často používá v neformálních konverzacích na sociálních sítích.

Zdroj: https://blog.hootsuite.com/emoji-meanings/