Tanec rozproudí tělo, ale i mozek. Začněte tančit ještě dnes a nebudete chtít přestat

Tanec je více než jen příjemná společenská aktivita, kterou podnikáte s přáteli či partnerkou. Má taky skvělou schopnost zlepšit fungování mozku. Navíc jde o pohybovou aktivitu, při které spálíte mnoho kalorií. Nejedná se však o jediné výhody tance. Pojďme se společně podívat, proč začít tančit ještě dnes.

Zlepší paměť a soustředění

Vědecké studie dokázaly, že obecně pohybové aktivity mají pozitivní vliv na paměť a soustředění. Tanec není výjimkou. Tancování se dokonce řadí mezi ty aktivity, které zlepšují paměť a soustředění nejvíce. To platí pro všechny, jak starší lidi, tak i děti. Nejvíce se mozek procvičuje během nácviku tanečních choreografií a jednotlivých sestav. Velký vliv má hlavně sladění jednotlivých tanečních kroků s rytmem hudby, které vyžaduje soustředění.

Mohlo by vás zajímat:  Odborníci varují před skrytou hrozbou závislosti na nikotinu. Deprese a schizofrenie mohou propuknout kdykoli
Zdroj obrázku: Freepik

Lepší rovnováha a koordinace pohybů

Během tance je nutné pohybovat různými částmi těla v různou dobu. Díky tomu se zlepšuje i celková rovnováha a trénuje koordinace pohybů. Sladění pohybů při tanci má pozitivní vliv na ovládání těla i v běžných situacích. Nejde však jen o zlepšení rovnováhy a koordinaci pohybů. Tanec rozvíjí i další dovednosti, pro které je nutná rovnováha a koordinace. Může se jednat o jiné sporty jako lyžování nebo bruslení. Navíc budete lépe připraveni na občasné pády a příprava znamená nižší riziko zranění během pádu.

Mohlo by vás zajímat:  Neurologové radí, kdy nejlépe ulehnout do postele pro kvalitní spánek

Zlepšuje náladu

Během aktivního pohybu se do mozku uvolňují endorfiny, hormony štěstí, které vykouzlí úsměv na tváři. Přidejte k tomu veselou hudbu, pohyby do rytmu a sociální interakci s dalšími tanečníky a uvidíte, že se vaše nálada rychle zlepší. Tancování působí proti úzkosti, depresi a špatné náladě nejlépe ze všech sportovních disciplín. Jestliže se necítíte zrovna nejlépe, pusťte si hudbu a na pár minut se hýbejte do rytmu, uvidíte, že svět kolem vás bude zase o dost lepším místem.

Zdroj: https://greatist.com/health/benefits-of-dance