Pět tipů, jak udržet notebook přes léto v chladu. K přehřátí stačí málo

Letní horké dny nedávají zabrat jenom nám. Naše elektronika na tom není o moc lépe. Hlavně notebooky a telefony, které používáme téměř pořád. V dnešním článku se zaměříme speciálně na notebooky a na to, jak je udržet i přes tyto horké dny v chladu.

Chladicí podložka

Toto je výborný pomocník, i když nejsou zrovna horké dny. Stačí, když na počítači používáte náročnější aplikace, a už tak se zahřívá více, než je zdrávo. Proto by o chladicí podložce měl uvažovat každý z nás. Stojí pár stovek a může dokonale ochránit všechny komponenty.

Při práci venku vyhledejte stín

Pokud se na počítači chystáte pracovat venku, pak pokud možno najděte takové místo, kde je stín a nesvítí na vás přímé slunce. Pod takovým košatým stromem by to mohlo být naprosto ideální. Už jen to, že na notebook nesvítí přímé slunce, dokáže ušetřit spoustu starostí s přehříváním.

Zdroj obrázku: Freepik

Práce v klimatizovaném prostředí je rovněž plus

Pokud pracujete v místnosti s klimatizací, pak tím děláte dobře nejen sobě, ale také svému notebooku. Správná teplota v místnosti také udělá hodně a váš notebook vám jednou poděkuje. Řiďte se pravidlem, že pokud je příjemně vám, pak vašemu počítači taky.

Mohlo by vás zajímat:  Platit za posílání SMS je přežitek. Těchto 5 webů vám to umožní úplně zadarmo

Pokud na počítači nepracujete, vypněte ho

Když je počítač zapnutý, procesor funguje na plné obrátky, a tím se zahřívá. Pokud tedy chcete svému notebooku co nejvíce ulevit od vysokých teplot, pak ho vypínejte vždy, když ho nepoužíváte. A ušetříte i za elektřinu, což se obzvláště v dnešní době také hodí.

Vyčistěte větráky a větrací otvory

I když dodržíte všechny body výše, pak vám to bude k ničemu, pokud se nezaměříte na vyčištění notebooku. Příliš mnoho usazeného prachu a jiných nečistot brání tomu, aby se přístroj ochlazoval, a pak je prakticky jedno, kde se s ním nacházíte.

Pamatujte si, že elektronika snáší sice i vyšší teploty, ale všechno má své hranice.

Zdroj: https://bleuwire.com/how-to-take-care-of-your-laptop-in-summer/