Pět tipů, jak udržet notebook přes léto v chladu. K přehřátí stačí málo

Letní horké dny nedávají zabrat jenom nám. Naše elektronika na tom není o moc lépe. Hlavně notebooky a telefony, které používáme téměř pořád. V dnešním článku se zaměříme speciálně na notebooky a na to, jak je udržet i přes tyto horké dny v chladu.

Chladicí podložka

Toto je výborný pomocník, i když nejsou zrovna horké dny. Stačí, když na počítači používáte náročnější aplikace, a už tak se zahřívá více, než je zdrávo. Proto by o chladicí podložce měl uvažovat každý z nás. Stojí pár stovek a může dokonale ochránit všechny komponenty.

Při práci venku vyhledejte stín

Pokud se na počítači chystáte pracovat venku, pak pokud možno najděte takové místo, kde je stín a nesvítí na vás přímé slunce. Pod takovým košatým stromem by to mohlo být naprosto ideální. Už jen to, že na notebook nesvítí přímé slunce, dokáže ušetřit spoustu starostí s přehříváním.

Zdroj obrázku: Freepik

Práce v klimatizovaném prostředí je rovněž plus

Pokud pracujete v místnosti s klimatizací, pak tím děláte dobře nejen sobě, ale také svému notebooku. Správná teplota v místnosti také udělá hodně a váš notebook vám jednou poděkuje. Řiďte se pravidlem, že pokud je příjemně vám, pak vašemu počítači taky.

Pokud na počítači nepracujete, vypněte ho

Když je počítač zapnutý, procesor funguje na plné obrátky, a tím se zahřívá. Pokud tedy chcete svému notebooku co nejvíce ulevit od vysokých teplot, pak ho vypínejte vždy, když ho nepoužíváte. A ušetříte i za elektřinu, což se obzvláště v dnešní době také hodí.

Vyčistěte větráky a větrací otvory

I když dodržíte všechny body výše, pak vám to bude k ničemu, pokud se nezaměříte na vyčištění notebooku. Příliš mnoho usazeného prachu a jiných nečistot brání tomu, aby se přístroj ochlazoval, a pak je prakticky jedno, kde se s ním nacházíte.

Pamatujte si, že elektronika snáší sice i vyšší teploty, ale všechno má své hranice.

Zdroj: https://bleuwire.com/how-to-take-care-of-your-laptop-in-summer/