Střevní chřipka skolí během chvíle. Správná strava urychlí léčbu i o několik dní

Střevní chřipka rozhodně není nic příjemného a může vám rychle překazit plány i na několik dnů. Silné zvracení, slabost, průjem a nedostatek chuti k jídlu silně zatěžují organismus. Jakmile vás tato obtíž postihne, musíte vědět, co si můžete dát k jídlu. Správná strava vás může nejen posílit, ale také zmírnit příznaky a urychlit vyléčení. Pojďme se podívat, co byste správně měli jíst.

Žaludeční potíže lze zvládnout dobře

Enteritida je obecný název pro žaludeční nebo střevní chřipku. Jde o otravu rotaviry, kterých se organismus snaží rychle zbavit. Právě z tohoto důvodu se potýkáme s průjmem a zvracením. Bohužel to také vede k oslabení organismu, který má za následek ztrátu chuti k jídlu. Do jídla byste se neměli nutit, ale rozhodně do sebe musíte nějaké dostat. Důležitá je také dostatečná hydratace.

Hydratace je skutečně klíčová. Pít byste měli dostatek čisté vody, a to minimálně sklenici po každé návštěvě toalety. Kromě toho se vyplatí pít také elektrolyty nebo vodu s citronem a špetkou soli. Někteří lidé dokonce doporučují pít mléko nebo ředěné ovocné šťávy. Pokud se pro tyto nápoje rozhodnete, rozhodně byste je měli pít jen v malém množství.

Mohlo by vás zajímat:  Intolerance laktózy se může objevit kdykoli. Podle některých příznaků ji odhalíte včas
Zdroj obrázku: Freepik

Druhý den nemoci je klíčový

Druhý den střevní chřipky je velmi důležitý, protože v tuto chvíli musíte tělo posílit dost na to, aby se nemoc zkrátila a organismus se regeneroval. To uděláte jedině s vhodným jídlem. Při výběru jídelníčku musíte dodržet hned několik pravidel. Potrava by měla být polotekutá, snadno stravitelná a nesmí obsahovat vlákninu. Co byste měli jíst?

Ideální jsou rýžové nebo krupicové kaše, sušenky, rýžové oplatky nebo kukuřičné křupky. Dobře vám poslouží také suché pečivo, ideálně jeden den staré. Suchá rýže nebo dušené maso jsou také sázkou na jistotu, po které vám nebude špatně. Nemusíte jíst velké porce, ale jezte pravidelně. Mezitím nezapomínejte na pitný režim. Pijte hodně vody a bylinkových čajů.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/best-foods-for-upset-stomach, https://www.bbc.com/future/article/20130904-does-milk-calm-an-upset-stomach, https://digestivehealth.ws/avoid-dehydration/, https://www.medicalnewstoday.com/articles/stomach-flu-what-to-eat, https://cs.wikipedia.org/wiki/Enteritida