Správné oddělování nákupů na pokladním páse vzbudilo velké diskuze

Naskládat zboží na pokladní pás v supermarketu většině lidí připadá jako jednoduchá činnost. Spousta lidí ale vlastně netuší, jak používat oddělovače nákupů. Tento problém se pokusil vyřešit známý moderátor počasí Ryan Vaughan.

Jak správně oddělit nákupy?

Se svými příznivci meteorolog sdílel fotografie, v nichž nastínil, jak by se tyčky, sloužící k oddělení jednotlivých nákupů od sebe, měly v praxi používat. Najdeme je u každé pokladny supermarketu, a přitom lidé s jejich použitím často váhají, podle Vaughana je pokládají špatně. „Dnes jsem si u pokladny v obchodě všiml, že mnozí z vás netuší, jak používat oddělovače nákupů. Řada lidí je chápe jako hradbu sloužící k ochraně svého soukromí,“ napsal a ke komentáři připojil fotografii. Domnívá se, že pokladní přepážka oddělující jednotlivé nákupy na páse by měla být umístěna na páse svisle. Jedině v takovém případě bude podle něho senzor správně fungovat a nebude problém udržovat vzdálenost mezi nákupy jednotlivých zákazníků. Většina lidí je ale zvyklá pokládat oddělovače horizontálně.

Mohlo by vás zajímat:  Pohankový med udrží tělo v kondici
Zdroj obrázku: Freepik

Na poloze nezáleží

Pod Vaughanovým příspěvkem se vyrojila ohromná spousta komentářů. Mnoho uživatelů internetu totiž také obvykle umisťuje oddělovací tyčky vodorovně. Byli proto tímto názorem překvapeni a řada z nich o moderátorově radě zapochybovala. Vyjádřili se i pokladní ze supermarketů, kteří s nabízenou teorií rovněž nesouhlasili. Jeden z nich například napsal, že stačí, aby zaměstnanec viděl oddělovač. To je pro něj stěžejní informace, kde končí nákup. Samotná přepážka pak podle něj aktivuje senzor, který zastaví pás. Mluvčí jednoho z řetězců supermarketů se vyjádřil v tom smyslu, že opravdu nezáleží na to, jakým způsobem přepážku pro oddělení nákupů na dopravní pás umístíme. Slouží jenom ke komunikaci s pokladníkem, aby věděl, kde končí jeden nákup a začíná další.

Zdroj: https://www.news.com.au/lifestyle/real-life/news-life/us-meteorologist-sparks-wild-debate-over-checkout-dividers/news-story/02276e90f516f428753270aa5fd910c6