Domácí bělení zubů: účinné i méně bezpečné metody

Bílé a upravené zuby jsou známkou zdraví i estetickou hodnotou. Jenom málokdo se ale může pochlubit přirozenou bělostí zubů, většinou musíme používat bělicí prostředky. Existují i jednoduché a levné metody, které vám umožní bělit zuby v pohodlí čtyř stěn.

Funguje i citron a jedlá soda

Nejjednodušší způsob domácího bělení je bělicí pasta nebo speciální bělicí proužky. Tuto metodu ale nedoporučují všichni zubní lékaři, protože může porušit sklovinu a oslabit zuby. Bezpečný domácí způsob bělení zubů je aktivním uhlím, které absorbuje toxiny a odstraňuje plak. Uhlí lze získat ve formě tablet nebo kapslí, které rozdrtíte a prášek smícháte se lžící oleje. Touto směsí si čistěte zuby dvě až tři minuty. Dalším domácím bělidlem je jedlá soda a citron. Smíchejte jedlou sodu s citronovou šťávou, aplikujte vzniklou pastu na zuby a vyčistěte. Ačkoli je tato metoda populární, zubní lékaři tvrdí, že může být nebezpečná. Citron má silné korozivní vlastnosti a může zničit sklovinu, oslabit zuby a dásně.

Mohlo by vás zajímat:  Slabé vlasy bez života potřebují výživnou péči. Na drahé šampony ale zapomeňte
Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste kokosový olej

Dalším, účinným a bezpečným způsobem bělení zubů je použití kokosového oleje. Lékaři tvrdí, že olej má nejen antibakteriální účinek a zabraňuje onemocnění ústní dutiny, ale také dobře funguje při infekcích horních cest dýchacích nebo mírném nachlazení a zlepšuje stav pokožky. Chcete-li bělit zuby kokosovým olejem, vyplachujte jím ústa ráno nalačno asi 15 minut, vyplivněte olej a vyčistěte zuby zubní pastou.

Nejlepší je to v ordinaci

Nejbezpečnější způsob, jak získat bílé zuby, je bělit je pod dohledem zubaře, který zvolí nejlepší metodu a bude průběžně sledovat stav zubů. Nezapomeňte také na správnou stravu. Určité potraviny zbarvují zuby, zatímco jiné usnadní proces bělení. Tvorbu sedimentu a změnu barvy působí káva, čaj a kouření. Při bělení zubů vynechte červené víno, borůvky, třešně, jahody, sladkosti, tmavý chléb a červenou zeleninu.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/whiten-teeth-naturally