Na pláži je nutné telefon chránit před sluncem, vodou a pískem

Jistě jste si všimli, že v dnešní době jsou mobilní telefony neodmyslitelnou součástí našeho života. Ať už se nacházíme na pláži, v přírodě, nebo v každodenním městském ruchu, mobilní zařízení nás doprovázejí na každém kroku. Pokud patříte mezi ty, kteří si svůj telefon neodkládají ani při pobytu na pláži, je důležité si uvědomit, že tato idylická lokalita není nejideálnějším místem pro váš mobilní přístroj. Na pláži jsou tři hlavní nepřátelé každého zařízení: písek, slunce a vlhkost.

Mohlo by vás zajímat:  Android telefony umožňují nahrávání hovorů pomocí vestavěné funkce nebo zvláštní aplikace

Písek – skryté nebezpečí pro váš telefon

Písek, ten drobný zrnitý materiál, může být pro elektroniku skutečným nepřítelem. Je neuvěřitelně schopný dostat se do nečekaných míst a může způsobit vážné problémy. Pokud si přejete udržet svůj telefon v bezvadném stavu, je nezbytné zabránit písku, aby se dostal do portů a otvorů. Zejména nabíjecí port by mohl utrpět vážné škody. Pokud máte na telefonu pouzdro a písek se tam dostane, může dojít k poškrábání displeje, což je velmi nepříjemné a zbytečné.

Mohlo by vás zajímat:  Podzim je ideální čas pro stříhání živého plotu. Na jaře vás potěší jeho dokonalý vzhled
Zdroj obrázku: Freepik

Vlhkost – slaná voda není kamarádem vašeho telefonu

I když máte telefon označený jako voděodolný, není to záruka, že se s vlhkostí vyrovná. Slaná voda je obzvláště nebezpečná pro elektroniku a může způsobit trvalé poškození. Proto je dobré mít voděodolné pouzdro, nebo alespoň uzavíratelný plastový sáček, který vám za pár korun poskytne ochranu proti nežádoucí vlhkosti. Kromě toho byste na pláži měli telefon používat pouze v nutných případech, abyste minimalizovali riziko vystavení vlhkosti.

Přehřátí – dopřejte svému telefonu stín a odpočinek

Horké letní dny představují výzvu i pro telefon. Když se nacházíte na pláži, vystavujete jej ještě vyššímu riziku přehřátí. Pokud sedíte přímo na slunci, snažte se telefon co nejméně používat a dejte ho do stinného místa. Nedoporučuje se ponechávat telefon v uzavřených prostorech, ani v kapse, protože zde se hromadí teplo a vlhkost. Pokud si všimnete příznaků přehřívání, neváhejte a telefon okamžitě vypněte, abyste minimalizovali možné poškození.

Zdroj: https://www.progressive.com/lifelanes/household/water-damage-phone/