Silný vítr dokáže s věcmi na balkoně zamávat. Zabezpečte je včas

Počasí je v posledních týdnech nevyzpytatelné. Silné bouře, které nedávno postihly celou zemi, jsou nejlepším příkladem. Vítr má velikou sílu a dokáže odnést židle, stoly, a dokonce celé střechy. Zabezpečte své věci na balkoně tak, aby nebyly hrozbou pro kolemjdoucí a auta parkující v ulici.

První krok: Malé věci přestěhujte

Balkon není v zimním období často využíván k relaxaci a mnoho lidí jej využívá jako další úložný prostor pro věci, které se do bytu zrovna nevejdou. Začněte tedy tím, že si uděláte přehled, co na balkonu vlastně máte. Následně by menší předměty měly být ukryty uvnitř bytu, případně ve sklepě. Malými předměty máme na mysli různé balkonové dekorace, květináče nebo popelník. Možná se tyto předměty dají přesunout do sklepa.

Krok dva: Velké věci přivažte

Všechny větší věci, jako je například nábytek, těžko ukryjeme uvnitř bytu nebo ve sklepě. V takové situaci by předměty měly být umístěny co nejníže k podlaze. Za zvážení stojí i přivázání nábytku k zábradlí provázkem nebo stahovacími páskami. Vítr tak nebude schopný nábytek z vašeho balkónu odnést a ohrozit lidi a auta v okolí.

Mohlo by vás zajímat:  Kaštany udělají radost nejen dětem. Svázané v sáčku potěší všechny, kdo doma rádi ušetří
Zdroj obrázku: Freepik

Poslední krok: Zachraňte rostliny

Jestliže je v blízké budoucnosti předpovídán silný vítr, věnujte zvláštní pozornost balkonovým rostlinám. Rostliny z parapetů přesuňte na zem a co nejblíže k sobě. Díky tomu lépe odolají poryvům silného větru. Zvažte i přivázání vyšších rostlin k zábradlí, aby nedošlo ke zlomení stonku.

Do budoucna se vyplatí investovat do krytů balkónu. Jednoduchým příkladem takového krytu mohou být bambusové nebo proutěné rohože, které ochrání balkón před větrem a navíc i před pohledy zvídavých kolemjdoucích.

Zdroj: https://smallbalcony.com/how-to-block-wind-on-a-balcony-9-simple-tips/