Seznam nejvíce návykového alkoholu: nechybí na něm pivo ani víno

Specialisté a terapeuti, kteří pomáhají lidem se závislostmi, již dlouho žádají opatrnost a umírněnost při pití alkoholu. Alkoholismus postihuje stále více lidí, stále více žen a dospívajících a boj proti němu může být dlouhý, tvrdý a často nerovnoměrný. Zajímavé je, že některé druhy alkoholu, které vypadají nevinně, jsou nejvíce návykové.

Pokročilý alkoholismus

Alkoholismus je závažná závislost a neměl by se podceňovat, zejména proto, že jeho počáteční stadia nemusí vyvolávat znepokojující příznaky. Závislá osoba může nenápadně pít na večírcích s přáteli a sotva ji někdo podezřívá z problému. Pokročilá fáze onemocnění však vypadá jinak, alkoholické nápoje jsou stále častější samy o sobě a lidé ztrácejí kontrolu nad množstvím alkoholu.

Mohlo by vás zajímat:  Jako kapela máme ve smlouvě nesmyslný požadavek na pizzu. Prý si hrajeme na hvězdy, ale je to test

Zároveň si nepřipouští, že mají vážný problém, a toto odmítnutí by mělo být konečným poplachem pro blízké a přátele. Je třeba vědět, že ačkoli každý druh alkoholu je pro tělo návykovým jedem, některé druhy alkoholu jsou návykové mnohem rychleji než jiné. Tento seznam vás jistě překvapí. Na vrcholu nápojů, na kterých nejrychleji vzniká závislost, je zdánlivě nevinné víno. Výzkum ukazuje, že je nebezpečné zejména pro ženy. Muži jsou méně náchylní k závislosti na víně.

Mohlo by vás zajímat:  Vědci spočítali, kolik bublinek obsahuje jedno pivo. Na kvalitu nápoje mají velký vliv
Zdroj obrázku: Freepik

Návykové nápoje

Druhým alkoholem na seznamu nejvíce návykových je pivo. I když obsahuje relativně malé množství alkoholu, je velmi snadné si na něj zvyknout. Kruh uzavírá vodka, jde o silnější alkohol, se kterým si často spojujeme alkoholismus. Další nebezpečné druhy s rychlou závislostí jsou například whisky, šampaňské nebo rum.

Dávejte si proto pozor na konzumované množství alkoholu. Pár sklenic vína nebo piva jednou za čas je jistě v pořádku. Alkohol byste ale určitě neměli pít každý den. Tento zvyk se stává velmi rychle zlozvykem a nakonec může velmi snadno přejít do nebezpečné závislosti.

Zdroj: https://www.essentialsrecovery.com/which-form-of-alcohol-is-the-most-addictive/