Šediny jednou dostihnou každého. Barvu vlasů jde zachránit i přírodní cestou

Šedivé vlasy nemusí být známkou stáří, mohou postihnout i lidi v mladším věku. Ne každý se smíří se šedinami. Většina lidí se snaží zamaskovat šediny za pomoci chemického barvení a jiných invazivních kadeřnických metod. Některé varianty jsou i přírodní, jaké tedy zvolit?

Vlasový pigment můžeme ztratit i nedodržením správně vyvážené stravy, trávením dlouhého času na slunci nebo častým používáním chemických přípravků na vlasy. Samozřejmě ztráta vlasového pigmentu je podmíněna i genetikou.

Vitamín B

Vitamín B je velice důležitou složkou pro naše vlasy. Posiluje je totiž a zachovává jejich pigment, čímž preventivně brání šedivění. Předčasné šedivění může postihnout mladé lidi, kteří se stravují nedostatečně. Může k tomu dojít při různých dietách nebo po konzumaci fast foodů. Vyplatí se sáhnout po potravinách, jež jsou právě bohaté na tento vitamín:

  • maso,
  • játra,
  • banány,
  • brambory,
  • ořechy,
  • obiloviny.
Mohlo by vás zajímat:  Dobře vybraný svetr zahřeje a skvěle doplní outfit do každého dne
Zdroj obrázku: Freepik

Vitamín B můžete užívat i ve formě tablet, kromě posílení vlasů urychluje a stimuluje tvorbu melaninu. Vitamín B obsahuje i tolik oblíbené pivo, jeho konzumací získáváme prospěšné látky, ale nesmí se to s ním přehánět. Můžete si doma vytvořit vlasové masky a kondicionéry. Pro výrobu této masky vám postačí vaječný žloutek a 1 dl piva. Ingredience rozmícháme, necháme odstát a po chvíli je aplikujeme do vlasů, které překryjeme fólií zhruba na 20 minut. Potom vlasy umyjeme šampónem a opláchneme.

Masky pro šedé vlasy

Další variantou je maska pro šedivé vlasy. Dočasně vrátí barvu vlasům, což jim dodá výrazný odstín a zdravý vzhled. Hlavními složkami této masky jsou vejce, ořechy a rozmarýn. Poté, co smícháme tyto ingredience dohromady, následnou masku naneseme na vlasy. Pravidelným používáním zlepšíme stav vlasů a překryjeme šediny.

Mohlo by vás zajímat:  Tyto znaky odhalí nepravý parfém: balení, vůně i cena vše prozradí

Oplachy

Oplachy jsou výborným řešením pro oddálení šedivění a jejich maskování. Mezi nejoblíbenější patří oplachy z kávy, čaje, ořechových listů, heřmánku a citrónu, máty, kurkumy a heřmánku, rozmarýnu a šalvěje.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/home-remedies-for-gray-hair