Revoluce ve cvičení! Které cvičení zformuje postavu lépe než běh? Odpověď vás překvapí

Znáte ten klid a mír v duši, když se za rozbřesku rozběhnete na lesní cestičce s oblíbenou hudbou, která vám hraje do uší prostřednictvím sluchátek? Nebo jste snad fanoušky večerního běhání za soumraku, kdy příjemnou atmosféru dokresluje narůžovělé nebe a teplý večerní vánek? Ať už se běhu věnujete ráno či večer, jistě si ho užíváte a možná jste na něm dokonce i závislí. Kdo by nebyl, z těžkých začátků, kdy nemůžete po pár set metrech popadnout dech, se vytrénujete na zkušené běžce a pár kilometrů pro vás není žádná velká dálka. Navíc se při něm skvěle spalují kalorie a vyplavují endorfiny, což nám pomáhá zatočit s každodenním stresem.

Máte za cíl pevné tělo? Vyměňte běh za něco účinnějšího

Pokud nepatříte mezi nadšence, pro které je běhání způsob aktivního odpočinku, ale běháte jen kvůli dosažení vysněné postavy, možná byste měli vyzkoušet i jiný způsob účinného spalování tuků a formování celého těla. Mezi ně patří například cvičení s lany. Nejlepší je začínat s profesionálem, který vám poradí ohledně rozložení vlastní váhy a posílení konkrétních svalů. Při cvičení s touto pomůckou však můžete posílit všechny svaly na těle, zejména bicepsů, celých paží a nohou. V kombinaci s dalšími cviky (výskoky, dřepy) lze zformovat i břišní a hýžďové svalstvo.

Cvičení s vlastní vahou překvapí viditelnými výsledky

Mezi nejznámější cviky s vlastní vahou patří burpee – kombinace výskoků a kliků, kdy je však potřebná dobrá kondice a zpevněné tělo. S tímto cvikem jste se mohli setkat při speciálním výcviku, nebo jej určitě znáte z amerických filmů z vojenského prostředí. Velkou výhodou tohoto cvičení je, že nepotřebujete žádné speciální pomůcky, ani příliš mnoho prostoru. Můžete jej tak prakticky provádět kdykoli a kdekoli – v kuchyni, v přírodě nebo na balkoně.