Nejlepší outdoorové aktivity pro udržení se ve formě i na podzim

Léto je dobou dovolených, pohybu a nejrůznějších zážitků. S chutí vytáhneme kolo a vyrazíme na celodenní výlet nebo obujeme trekovou obuv a zvládneme ujít několikakilometrovou trasu v horách. S příchodem podzimu některé aktivity utlumíme, a to z důvodu nepříznivého počasí. Ale i v podzimních měsících je možné utužovat tělo fyzickou aktivitou.

Běhat lze za každého počasí

S během vůbec nemusíte na podzim přestat. Jen to chce přizpůsobit oblečení chladnějšímu počasí a klidně můžete vyrazit do přírody nebo na cyklostezku. Právě v sychravějších dnech využijete funkční oblečení – prádlo a vrchní vrstvu z merino vlny, voděodolnou softshellovou mikinu, která vás bude chránit před případným deštíkem.

Mohlo by vás zajímat:  Pravidelný pohyb udrží tělo v kondici. Intenzivní sport ale může víc uškodit než pomoct

V teple je třeba mít především krk a hlavu, takže si určitě pořiďte nákrčník nebo šálu a čepici. Pamatujte si, že během se zahřejte, takže není nutné se oblékat co nejtepleji. Nemělo by vám být chladno, ale opravdu nemusíte mít na sobě několik teplých vrstev.

picture-handsome-young-sports-fitness-man-runner-outdoors-park
Zdroj obrázku: Freepik

Turistika se dá také provozovat na podzim

Kupodivu není třeba přestat ani s turistikou a výšlapy do blízkého i vzdálenějšího okolí. Na podzim je sice sychravo, ale jsou i dny bez deště. Když budete mít dobrou a nepromokavou obuv a oblečení, bude vám v přírodě pohodlně. Navíc můžete obdivovat krásně zbarvené stromy, což vás určitě povzbudí na duši a psychice. Výlet do přírody je možné absolvovat i s rodinou nebo ve společnosti přátel, což přispívá k budování dobrých sociálních vztahů a lepší psychické kondici.

Mohlo by vás zajímat:  Běh je na podzim ideální aktivitou. Vyhněte se nejčastějším chybám

Na podzim kolo ještě neschovávejte

Když se podzim vydaří a je spousta příjemně teplých dnů, pak i výlety na kole lze v tento čas provozovat a utužovat svou fyzickou kondici. Pochopitelně je nutné dávat pozor na kluzkou cyklostezku nebo bláto na lesní cestě, ale i tak je možné si takový výlet s chutí užít. Nezapomeňte na to, abyste byli na cestě dobře viditelní, protože se poměrně brzy stmívá. Vyřeší to odrazky na oblečení i na kole a osvětlení.

Zdroj: https://www.dailysports.com/outdoor-activities-for-this-fall/