Patříte mezi vášnivé cyklisty? Nenechte se odradit špatným počasím a využijte nový trend

Díky celosvětové pandemii koronaviru se začali lidé více vypravovat do přírody. Velká většina z nich tak činila pomocí ekologického dopravního prostředku – kola! Spoustu lidí vášeň pro cyklistiku chytla a už nepustila, takže můžeme pozorovat velký nárůst cyklistů na silnicích a cyklostezkách. Jízda na kole je prospěšná jak po psychické stránce, tak i po té fyzické. Nejen že při ní dochází ke spalování tuků, posilování svalů a protažení celého těla, ale díky pravidelným vyjížďkám také chráníte své srdce před kardiovaskulárními onemocněními. Co si ale počít, když venku zuří vichřice nebo sněhová bouře?

Přicházející novinka ovládá fitcentra

Pokud počasí vašim sportovním aktivitám nepřeje, řešením je návštěva fitcentra. Kromě klasického spinningu vás jistě potěší novinka, která svou intenzitou a náročností připomíná jízdu na kole v divokém terénu. Jedná se o indoorovou cyklistiku, která může být skvělou náhradou za trénink v přírodě. Navíc probíhá ve více lidech a s proškoleným trenérem, takže nudy se nemusíte obávat. Dalším plusem je energická hudba, při které vás trenér bude instruovat a povzbuzovat k lepším výsledkům.

Mohlo by vás zajímat:  Milujete běhání? Vyvarujte se těmto nejčastějším chybám

Několik dobrých rad pro lepší výsledky

Jestliže se rozhodnete vyzkoušet jízdu na stacionárním kole, určitě si o něm nejprve něco zjistěte. Tato kola jsou například vybavena přezkami, které brání sklouznutí chodidla z pedálu a pomáhají držet nohy ve správné úhlu. Překvapit vás také může ovládání kola, kdy namísto přehazovačky narazíte na knoflíky, které regulují odpor a zátěž. Stejně jako u běžného jízdního kola věnujte pozornost správnému nastavení výšky sedačky, aby nedocházelo k přetěžování páteře a bederního svalstva. Na první lekci se pokuste dostat do první řady, abyste měli dobrý výhled na trenéra, který vám v případě nejasností rád poradí a zajistí, abyste cvičení prováděli správně.