První šediny nikdo nevidí rád. Nic není ztraceno, bylinný oplach vlasy zachrání

Šediny jsou neoblíbeným projevem stárnutí, který se nevyhýbá mužům ani ženám. Na tmavých vlasech jsou přitom vidět mnohem zřetelněji. Jak se prvních šedivých vlasů zbavit pomocí domácích prostředků? Velmi dobře se s problémem vypořádají bylinné oplachy, například s heřmánkem nebo se šalvějí. Správně připravený nálev vlasy ztmaví a pomůže odstranit nevzhledné šedé prameny.

Vlasy nevytrhávejte

Šedivé vlasy se obvykle objevují po třicítce, v některých případech i dříve. První věc, kterou většinou uděláme, když spatříme šedivý vlas, je to, že ho vytrhneme. To je ale chyba, protože vytrhávání vlasů může poškodit vlasový folikul a vést k infekci, nebo dokonce k plešatosti. Vytrhávání tak může napáchat víc škody než užitku.

Než se odhodláme k nějakému radikálnímu kroku, můžeme zkusit šediny zakrýt přírodními metodami. Jednou z nich je využití vlastností šalvěje. Ta se často vyskytuje ve vlasových přípravcích a v kosmetickém průmyslu obecně, jelikož má dezinfekční a protizánětlivé vlastnosti, působí proti lupům a seboree a používá se jako prostředek proti nadměrnému pocení.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavte se zbytečného stresu a hoďte se konečně do klidu. Pomůže několik jednoduchých změn
Zdroj obrázku: Freepik

Šalvěj má mnoho příznivých účinků

Šalvěj má na pokožku hlavy osvěžující účinek, posiluje a vyživuje kořínky vlasů. Doporučuje se především lidem, kteří mají problémy s lupy nebo podrážděním pokožky hlavy. Pomáhá i na mastné vlasy, protože snižuje tvorbu mazu. Šalvěj lze také využít jako prostředek k odstranění prvních šedivých vlasů na hlavě.

Nejlepší je ze šalvěje připravit oplach, který vlasy posílí a dodá jim lesk. Jak na to? Do sklenice dejte dvě až tři lžíce bylinky a stejné množství černého čaje. Zalijte vroucí vodou a nechte hodinu odstát. Poté nálev sceďte a opláchněte si s ním vlasy na závěr mytí, tedy po umytí vlasů šamponem a případně i kondicionérem. Po ošetření vlasy zakryjte tmavým ručníkem (šalvěj může látku obarvit) a počkejte třicet minut. Šalvějový oplach používejte maximálně jednou týdně.

Zdroj: https://hairlavie.com/article/how-to-hide-greys-with-sage-tea