Lepší než drahé doplňky stravy. Sedmidenní švestková kúra ulehčí celému organismu

Švestková šťáva je zajímavý nápoj, který posílí vaše zdraví. Můžete si díky ní pročistit střeva a ulevit svému organismu. Máte-li střevní potíže nebo zácpu, tato tekutina by měla být nedílnou součástí vaší lednice. Pití tohoto nápoje působí příznivě na celé tělo. Dodá mu energii a posiluje imunitní systém. Jak si doma připravit švestkovou šťávu?

Šťáva ze sušených švestek pro zdravý trávicí systém

Šťávu ze švestek můžete využít hlavně při zácpě nebo trávicích problémech. Sušené švestky obsahují hodně vlákniny a díky tomu vám pomohou s průchodností střev. Díky laxativním vlastnostem navíc zabraňují vzniku hemoroidů, které jsou častým důsledkem zácpy. Švestky pomohou také játrům. Doporučují se i při léčbě žloutenky, protože čistí organismus.

Mohlo by vás zajímat:  K přehřátí organismu během léta může dojít velmi rychle

S vlákninou souvisí ještě jeden účinek. Švestková šťáva podpoří činnost střev i metabolismu. A s tím přijde velmi příjemný důsledek, kterým je hubnutí. Švestky mají nízký glykemický index a přítomnost sorbitolu zpomaluje vstřebávání glukózy. Díky tomu se budete cítit příjemně plní a zrychlí se váš metabolismus. Tyto dvě věci v jednu chvíli vám pomohou s hubnutím.

Zdroj obrázku: Freepik

Šťáva ze sušených švestek pro zdravé kosti

Šťáva ze švestek obsahuje velmi cenný prvek, který se používá při onemocnění kostí. Jedná se o bór, který se v mnoha surovinách nevyskytuje. Právě bór potřebuje naše tělo při osteoporóze nebo artróze. Bór také způsobuje rychlejší hojení ran a snižuje zánět v těle. Jestli máte problémy s kostmi, měli byste vyzkoušet pravidelné pití této tekutiny.

Mohlo by vás zajímat:  Při bolesti v krku se vyplatí upravit jídelníček a sáhnout po jídle, které příznaky nezhorší

Recept na švestkovou šťávu

Potřebovat budete 6 švestek a 2 sklenice vody. Z ovoce odstraňte pecky a nakrájejte na půlky. Potom je vložte do litrové sklenice a zalijte vroucí vodou. Po vychladnutí sklenici uzavřete víčkem a nechte 24 hodin odležet v lednici. Šťávu můžete pít jednou denně v množství maximálně 200 ml. Procedury se držte 7 dnů, abyste se dočkali nejlepších výsledků.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/food-nutrition/top-benefits-of-prunes-prune-juice, https://www.healthline.com/health/digestive-health/prune-juice-for-constipation, https://thejuicechief.com/plum-juice-benefits/, https://recipe-garden.com/plum-juice/