Při výběru notebooku se často chybuje. Až po koupi mnozí zjistí, jaké nedostatky má

Pokud kupujete novy notebook, čeká vás dlouhý a pracný proces. Musíte prohlédnout specifikace, recenze daných notebooků a plno dalších věcí, kterým se dnes budeme věnovat. Podívejte se spolu s námi, jaké chyby lidé dělají při nákupu nového notebooku.

Kupujete příliš levný notebook

Samozřejmě i mezi levnými najdete takový notebook, který by vám mohl vyhovovat, ale je dost pravděpodobné, že nebude mít všechny funkce, které potřebujete, a to znamená, že na něm ani nebudete moci dělat práci, kterou potřebujete.

Kupujte naopak příliš drahý notebook

To je druhý extrém, u velmi drahých notebooků si samozřejmě platíte za výkon, ale také funkce, které nabízí. Nicméně, je dost pravděpodobné, že pokud sáhnete po moc drahém kusu, tak zbytečně přeplácíte za hardware nebo funkce, které nevyužijete. Vždy přemýšlejte nad tím, zda opravdu danou věc potřebujete.

Zdroj obrázku: Freepik

Nekontrolujete kompatibilitu a porty

Velký počet z moderních notebooků neobsahuje starší porty a to by pro vás mohl být problém. Potřebujete starší konektor USB-A nebo třeba čtečku SD karet? V tom případě se nejprve musíte ujistit, že je daný model opravdu má!

Mohlo by vás zajímat:  Rychlost domácího internetu zvýší přesunutí routeru, aktualizace i jednoduchá změna nastavení

Nejvyšší rozlišení není vždy nejlepší volba

Koupit si notebook se 4K displejem je sice hezké, ale nemusí to být zrovna to nejlepší, co můžete udělat. Jednak menší obrazovky vám stejně nedovolí využít toto rozlišení naplno a jednak je to mnohem větší nápor na výkon grafické karty. A to nemluvíme o baterii, kterou tento displej rozhodně vysává mnohem rychleji než třeba FHD nebo 2K.

Před nákupem si jej vyzkoušejte

Mnoho lidí ani neví, že má možnost v kamenných prodejnách většinu typů vyzkoušet. Proto pokud to pro vás není velká překážka, byste si model, který chcete, měli nejprve na chvíli vzít do ruky. Ne každému například vyhovuje rozpoložení kláves. Ušetříte si tak hromadu starostí.

Zdroj: https://www.digitaltrends.com/computing/top-laptop-buying-mistakes/